Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Evelin Ilves tunnustas tublisid vanaemasid ja vanaisasid

Evelin Ilves tunnustas tublisid vanaemasid ja vanaisasid

Prindi see artikkel
2. november 2009

evelinilvesEvelin Ilves andis täna üle tunnustuskirjad tublidele vanaemadele ja vanaisadele, kelle valis välja Vanavanemate Fond.

Evelin Ilvese sõnul kirjeldab suhtumine lastesse ja eakatesse kujukalt ühiskonna arengustaadiumit teel heaolusse ja hoolivusse. “Just need, kelle panus meie igapäevase õnne sepistamisse on pigem mitterahaline, jagavad head energiat ja armastust, mille hinda pole võimalik mõõta,” lisas ta.

“Idee tunnustada vanavanemaid “imelise” tiitliga on iseenesest imeline initsiatiiv”, lausus Evelin Ilves ning tegi ettepaneku, et Vanavanemate Fond võiks juba järgmisel aastal hakata valima ka Aasta Vanaema ja Aasta Vanaisa, mis võimaldaks eakate panust veelgi laiemalt tunnustada.

Vanavanemate Fondi ja Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisühingu ettevõtmine, mille raames valitakse maavalitsuste ettepanekuid arvestades “Imeline vanaema või vanaisa”, toimus seekord kolmandat korda. Sel aastal tunnustati kokku 12 vanaisa ja vanaema üle Eesti.

Eesti Vanavanemate Fondi eesmärgiks on väärtustada kodu ja perekonda, vanavanemate tehtut. Fond soovib tunnustada eriti silmapaistnud vanaemasid ja vanaisasid hoole ja armastuse, ühiskonna ülesehitamise, aktiivse ellusuhtumise ja vitaalse eluhoiaku eest.

Allikas: presidendi kantselei 02.11.2009 pressiteade