Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Balti piiskopid tunnevad muret samasooliste abielude pärast

Balti piiskopid tunnevad muret samasooliste abielude pärast

Prindi see artikkel
4. november 2009

Peapiiskopid Vanags ja Põder ning piiskop Sabutis (foto: EELK)

Peapiiskopid Vanags ja Põder ning piiskop Sabutis (foto: EELK)

Tallinnas konverentsil viibinud Balti riikide piiskopid tunnevad oma ühises pöördumises muret samasooliste abielude pärast ning rõhutavad vajadust kirikute ühise tunnistuse järele.

Käesoleval ajal on kirikute ühine tunnistus äärmiselt oluline, mistõttu avaldame muret arengute üle, mis nõrgestavad kristlaste osadust ja põhjustavad lõhesid kirikutes ja kirikute vahel, kirjutavad piiskopid oma pöördumises.

Mõnede Luterliku Maailmaliidu liikmeskirikute hiljutised otsused kiita heaks samasooliste paaride kiriklik laulatamine ja sellise kooselu võrdsustamine abieluga valmistab piiskoppidele muret, kuna kirikud mõistavad abielu all kooselu mehe ja naise vahel.

Kaasaja väljakutsed nõuavad pöördumise koostanute hinnangul kindlat seisukohavõttu, mis toetub ajatutele tõdedele ja väärtustele.

Pöördumises rõhutatakse inimväärse elukeskkonna ja kristlike väärtuste hoidmise vajadust. Balti kirikud kutsuvad ühiselt oma kaasmaalasi üles vaimulikule uuenemisele, solidaarsusele ja üksteise toetamisele.

Pöördumine Balti rahvaste poole koostati teisipäeval ja kolmapäeval Tallinnas toimunud Balti piiskoppide konverentsi raames.

Eesti poolt kirjutas pöördumisele alla peapiiskop Andres Põder, peapiiskop emeeritus Kuno Pajula ja piiskop Einar Soone, Leedu poolt piiskop Mindaugas Sabutis, Läti poolt Riia peapiiskop Janis Vanags, Daugavpilsi piiskop Einars Alpe ja Liepaja piiskop Pavils Bruvers.

Allikas: BNS, 04.11.2009