Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Täna kuulutatakse välja tunnustuskonkursi “Hea Eeskuju” võitja

Täna kuulutatakse välja tunnustuskonkursi “Hea Eeskuju” võitja

Prindi see artikkel
5. november 2009

Hea Eeskuju 2008 Ründo Mülts (foto: Anu Ansberg; jol.cma.ee)

Hea Eeskuju 2008 Ründo Mülts (foto: Anu Ansberg; jol.cma.ee)

Esimest korda saab üle-Eestilise “Hea Eeskuju” tunnustuse Hiiumaa tüdruk, Reili Rand, kes on oma tegudega valmistanud rõõmu nii lastekodu väikelastele kui ka puuetega inimestele. Eeskuju tunnustab 20.000 kroonise stipendiumiga konkursi patroon Riigikogu esimees Ene Ergma.

Reili Rand on Emmaste vallas elav tüdruk, kes õpib Käina Gümnaasiumi 12. klassis. Oma klassivenna lausest tooge loosipakid mulle, annetan need lastekodule, kinnihaaranud neiu algatas möödunud aastal oma vallas jõulukingituste kogumise. Pakke sai kokku nii palju, et neid kingiti Kärdla Puuetega Laste ja Noorte Keskuse, Vidruka kooli ja Viljandi Väikemõisa väikelastekodule noortele.

Jõulukingituste kogumine ei jäänud ainsaks Reili ettevõtmiseks. Tema eestvedamisel on aasta jooksul mitmeid kordi külastatud Viljandi Väikemõisa lapsi, õmmeldud igaühele pehme kaisuloom ning organiseeritud kolmepäevane suvine ekskursioon Hiiumaale. Ta on kooli hing, tõeliselt hea inimene, isetu teotahtega ja väsimatu,” iseloomustab Reilit klassijuhataja Maris Varik.

Eesti suurima noorte tänusündmusega tunnustatakse neid noori, kes on oma kaaskondlaste hüvanguks teinud tegusid, mis on mõjutanud positiivselt Eestimaa elu. “Soovime tunnustada noori, kes on omast vabast tahtest korda saatnud heategusid just teiste jaoks,” ütles tänusündmuse korraldaja Ott Sarapuu.

Konkurss kuulutati välja 7. septembril ning viimane päev lugude esitamiseks oli 21. oktoober. Konkursile esitati 96 säravat lugu Eestimaa noortest.

“Lugusid oli sportlastest, kes on Eesti meistrid, tublidest teadushuvilistest, herilasämbliku avastajast ja uurijast, andekatest muusikutest, lõputu energiaga noortesündmuste eestvedajatest. Sageli ei oota need inimesed tunnustust ega otsi kuulsust. Neid juhib hoopis südamesoov ja tahtmine meid ümbritsevat paremaks muuta,” kommenteeris Ott Sarapuu.

Reili Ranna valis üksmeelset võitjaks žürii, mis koosnes noorteühenduste esindajatest, UNICEFi, Lastekaitse Liidu, Lastevanemate Liidu, Tallinna Ülikooli, Eesti Noorsootöö Keskuse ning Avatud Eesti Fondi esindajatest. Žüriid juhtis konkursi patroon Riigikogu esimees proua Ene Ergma.

Žürii tõstis esile Reili kaasavat tegutsemisviisi, jätkuvaid tegevusi, avarat haaret (Viljandi, Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa) ning särtsakust.

Hea Eeskuju tunnustamiskonkurss toimub teist korda. Hea Eeskuju 2008 tiitli pälvis Eesti noorim eramuuseumi omanik Ründo Mülts. Hiiumaa tüdruk saab oma auhinna kätte homme Tallinnas toimuval Eesti suurimal noortekonverentsil Lahe Koolipäev 2009.

Auhinnagala algab täna, 5. novembril kell 15.15 Eesti Riiklikus Nuku- ja Noorsooteatris.

Allikas: korraldajate 04.11.2009 pressiteade