Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Nukufilmi Lastestuudio ja Kinobuss osalesid Euroopa Liidu lastefestivalil Washingtonis

Nukufilmi Lastestuudio ja Kinobuss osalesid Euroopa Liidu lastefestivalil Washingtonis

Prindi see artikkel
6. november 2009

Miriami lood

Miriami lood

Käesoleval nädalal viibis Euroopa Liidu lastefestivalil Washingtonis ja Nukufilmi Lastestuudio meeskond. Koostöös Eesti saatkonnaga Washingtonis toimunud külaskäigul õpetati Ameerika lastele ja õpetajatele filmide tegemist.

Kõigi aegade suurimal lastefestivalil USA pealinnas esindas Eestit 6-12-aastastele lastele keskendunud põhiprogrammis Nukufilmi Lastestuudio. Washingtoni ja selle ümbruskonna koolides toimuvates töötubades näidati katkendeid nukufilmidest ning juhendati lapsi selle nukufilmi tegemisel. „Meie töötubade läbivaks temaks oli sel korral meri ja sellega seotud kombed. Olime meeldivalt üllatunud, kui huvitatud ja entusiastlikud lapsed olid,” rääkis Nukufilmi režissöör Mait Laas.

Lisaks osales festivalil ka eelmisel aastal menukalt esinenud Kinobuss. Selle aasta festivalil korraldati õpetajatele seminare, et näidata, kuidas on võimalik kasutada filmi õppemeetodina. Mitmed töötubades osalenud õpetajatest oli veendumusel, et selline koolitus peaks saama osaks õpetajate ametlikust koolitusprogrammist, sest filmi saab õpetamisel väga edukalt kasutada. Lisaks arendab see ka õpetajate endi loovust ning annab õpetamiseks inspiratsiooni.

Festivali raames toimus ka avalik etendus, kus kõigil huvilistel on võimalus vaadata lastele mõeldud nukufilme „Miriami lood” ja „Porgand” ning lapsed said osaleda töötubades.

15. oktoobril alanud ja kuni 10. novembrini kestev festival toimub Washingtonis teist aastat järjest, osutudes eelmisel aastal üle ootuste edukaks. Festivali ideega tuli välja Prantsuse saatkond kui 2008.a. teise poolaasta Euroopa Liidu eesistujariik ning sellest võtavad osa kõik 27 EL liikmesmaad. Ürituse raames toimub 150 tasuta etendust. Festivali patroon on USA esileedi Michelle Obama.

Allikas: Välisministeeriumi 06.11.2009 pressiteade