Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Tartu Ülikooli koorid esinevad isadepäeva kontserdil “Estonias”

Tartu Ülikooli koorid esinevad isadepäeva kontserdil “Estonias”

Prindi see artikkel
8. november 2009

Tartu Ülikooli Kammerkoor (foto: Tartu Ülikool)

Tartu Ülikooli Kammerkoor (foto: Tartu Ülikool)

Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Naisliidu eestvedamisel traditsiooniliseks saanud Isadepäeva isadepäeva kontserdil astuvad sellel sel aastal üles Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor dirigent Triin Kochi juhendamisel. Kontsert toimub Tallinnas, „Estonia” kontserdisaalis sel pühapäeval.

Kontserdil peavad päevakõned Eesti Vabariigi Presidendi abikaasa Evelin Ilves ja Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir ning traditsiooniliselt antakse üle aasta isa aunimetus.

Isadepäevale pühendatud kontserdil kõlab Eesti heliloojate koorimuusika ja Eesti kirjandusklassika, millele on vahele põimitud kontserdil esinevate lauljate isade ja vanaisade fotod ning päevakohased Eesti mängufilmide lõigud. Isadepäeva kontserti juhivad Mait Malmsten ja Ain Mäeots.

Kontserdil teevad kaasa ka Tartu Karlova Gümnaasiumi poisteansambel Tiia Puhveli juhendamisel. Poisteansamblit saadab kontsertmeister Katrin Nuume. Viiulil Anne Lukk ning orelil Elke Unt.

Isadepäeva kontserdist teeb teevad ülekande ka Eesti Televisioon ja Klassikaraadio. Kontsert “Estonia” kontserdisaalis, Tallinnas algab pühapäeval kell 12 ja on kõigile tasuta.

Allikas: Tartu Ülikooli 07.11.2009 pressiteade