Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Eesti jõustruktuurid korraldavad heategevusliku perepeo

Eesti jõustruktuurid korraldavad heategevusliku perepeo

Prindi see artikkel
8. november 2009

Isadepäev 2008

Isadepäev 2008

Eesti jõustruktuurid korraldavad pühapäeval, 8. novembril Paide spordihallis tasuta heategevusliku perepeo “Kõikide laste isadepäev”, mille eesmärgiks on pereväärtuste, eeskätt isa rolli väärtustamine.

„Pakkudes sellisel perepeol aktiivset osalust isadele ja poegadele-tütardele, panustame peresidemete ja ka kaitsetahte tugevdamisele,” ütles ürituse peakorraldaja kapten Tõnu Noorits. “Lapsed on ju meie tulevik ja järjepidevus – nemad jätkavad kunagi meie teed,” rõhutas laste tähtsust peakorraldaja.

Paide spordihalli uksed on 8.novembril avatud 11.00-16.00. Korraldajad tutvustavad oma organisatsioone tehnika, relvastuse ja varustuse näitustel. Külastajatele pakutakse võimalust osaleda erinevatel temaatilistel võistlustel, millest osad eeldavad isa ja lapse ühist pingutust. Teatud arvu võistluspunktide läbijad osalevad auhindade loosimisel.

Igal aastal saavad lastekodud, mis asuvad ürituse toimumiskoha lähedal, kutse korraldajatelt osalemiseks. Lastekodulapsed saavad endale ka nn. isadepäeva isad, kes aitavad neil üritusel orienteeruda ja võistlustel osaleda. Eesmärgiks on pakkuda ühekski päevaks lastele emotsionaalset isiklikku lähedust, mida lastekodude kasvatajad sellisel kujul pakkuda ei suudaks. Kõigile lastekodulastele antakse päeva lõpetuseks kaasa ka kingipakk. Korraldajad tagavad lastekodulaste transpordi ning toitlustuse.

Näitusel pannakse välja korraldavate organisatsioonide tehnika, relvastuse ja erivarustuse atraktiivsem osa üle kogu Eesti paiknevatest üksustest. Võimalus on tutvuda soomukite, jõustruktuuride sõiduvahendite, eritehnika, relvade, varustuse ja vormiriietusega. Suuremat osa tehnikat on külastajatel võimalik oma käega katsuda ning väljast ja ka seest uudistada.

Jõustruktuuride tehnikanäitusel saab näha ja katsuda rohkem kui 30 erinevat masinat. Kõige rohkem toob tehnikat välja Kaitseliidu Järva Malev, kes on pühapäevasele näitusele toomas kokku 11 erinevat masinat alates soomukitest ja maasturitest kuni miinipildujateni.

Lisaks on spordihallis sees näitus erinevatest käsitulirelvadest. Järva Maleva tagalaülema kapten Lauri Lipu sõnul toob alev näitusele ligikaudu kolmandiku oma tehnikast. “Käsitulirelvade näitusel on kusagil 15 eksponaati,” lausus Lipp.

Kaitsevägi toob Paidesse üheksa erinevat ühikut kaitseväetehnikat mille seas on näiteks soomuk Pasi, haubitsad, tankitõrjesüsteem MILAN-2 ning isegi õhutõrjeraketisüsteem MISTRAL.

Peale sõjaväetehnika on tehnikanäitusel väljas ka politsei ning päästjate igapäevategemistes kasutatavad masinad.

Perepeol esinevad Kaitseväe-, Politsei- ja Piirivalveorkestrid, ansambel Traffic, kantritantsutrupp Kõrberoosid, võimlemisklubi Hotspot, mudilaskoor Siisike. Võitluskunsti demonstreerib Budoklubi. Päeva juhib kõigi laste sõber Venno Loosaar.

Üritust korraldavad Eesti Kaitsevägi, Siseministeerium, Eesti Politsei, Eesti Piirivalve, Päästeamet, Kaitseliit, Noored Kotkad, Kodutütred ja Naiskodukaitse.

Varemalt on “Kõikide laste isadepäeva” korraldatud Viljandis, Rakveres ja Tartus.

Perepeo kodulehekülg on www.isadepaev.ee .

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 04.11.2009 pressiteade, Paide linna 06.11.2009 pressiteade