Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / “Kõikide laste isadepäeva” külastas üle paari tuhande lapse ja vanema

“Kõikide laste isadepäeva” külastas üle paari tuhande lapse ja vanema

Prindi see artikkel
9. november 2009

Õhutõrjekahur pakkus lastele suurt huvi

Õhutõrjekahur pakkus lastele suurt huvi

Pühapäeval, 8. novembril Paide spordihallis jõustruktuuride korraldatud tasuta heategevusliku perepeol “Kõikide laste isadepäev” osales üle paari tuhande külastaja.

„Isadepäevaüritus läks igati korda ja oli osavõtjate rohke, ainuüksi laste võistlustel oli üle tuhande osavõtja” ütles ürituse peakorraldaja kapten Tõnu Noorits.

Korraldajad tutvustasid oma organisatsioone tehnika, relvastuse ja varustuse näitustel. Külastajatele pakuti võimalust osaleda erinevatel temaatilistel võistlustel. Külastajaile pakuti ka sõdurisuppi.

Korraldajate kutsel osalesid perepeol ka 130 last ümbruskonna lastekodudest ja nende kasvatajad. Lastekodulapsi saatsid piirivalvekadetid aidates neid üritusel orienteeruda ja võistlustel osaleda. Korraldajad tagasid lastekodulaste transpordi ja toitlustuse ning iga laps sai päeva lõpetuseks kaasa kingipaki.

Perepeol esinesid Kaitseväe-, Politsei- ja Piirivalveorkestrid, ansambel Traffic, kantritantsutrupp Kõrberoosid, võimlemisklubi Hotsport, mudilaskoor Siisike. Võitluskunsti demonstreeris Budoklubi. Päeva juhtis kõigi laste sõber Venno Loosaar.

Kaheksanda „Kõigi laste isadepäeva” korraldasid Eesti Kaitsevägi, Siseministeerium, Eesti Politsei, Eesti Piirivalve, Päästeamet, Kaitseliit, Noored Kotkad, Kodutütred ja Naiskodukaitse, G4S.

Varem on “Kõikide laste isadepäeva” korraldatud Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Viljandis.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 09.11.2009 pressiteade