Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / PÖFFi esimene alafestival alustab Euroopa lühifilmide paremikuga

PÖFFi esimene alafestival alustab Euroopa lühifilmide paremikuga

Prindi see artikkel
11. november 2009

sw_ruut1Neljapäeval, 12. novembril alustab Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers. Avaseansil saab näha neljateist Euroopa parimat lühifilmi.

PÖFFi juht Tiina Lokk ütles alafestivale tutvustaval pressikonverentsil, et lühifilmide tähtsust kiputakse põhjuseta alahindama.

„Lühifilmide maailm ei ole väiksem kui mängufilmide maailm. Me ei ütle ju, et novell on viletsam teos kui romaan. Sama on lühifilmiga,” kinnitas PÖFFi juht.

Sel aastal kümneaastaseks saav Sleepwalkers toob vaatajani rahvusvahelised tudengifilmid, Eesti ja Euroopa parimad lühifilmid, fookuses on Portugali ja Šoti lühifilmid.

Festivali esimesel päeval saab näha Euroopa Filmiakadeemia hinnatud aasta parimaid lühifilme ja kolmel järgneval päeval  toimub rahvusvaheline tudengifilmide ja Eesti lühifilmide võistlusprogramm. Portugali ja Šoti lühifilmid linastuvad kahel viimasel päeval.

Sleepwalkers juht Helen Vinogradov ütleb, et rahvusvahelised tudengifilmid on festivali kõige põnevam osa. „Värsked lühifilmid on täis julgeid mõtteid ja põnevaid eksperimente,” tutvustas Vinogradov pressikonverentsil programmi. Filme hindab rahvusvaheline žürii.

Linastuvad filmid Taanist, Kanadast, Saksamaalt, Soomest, Eestist, Suurbritanniast, Hollandist, Slovakkiast, Poolast, Hispaaniast, USAst.

Festivalil valitakse välja ka aasta parim Eesti lühifilm. Selle aasta võidufilmid selguvad pühapäeval, 15. novembril – festivali lõpuseansil.

Lisaks Sleepwalkersile toimub PÖFFil veel kolm alafestivali. 18. novembril alustab animafilmide festival Animated Dreams, 21. novembril laste- ja noortefilmide festival Just Film ja 4. detsembrini kestab veel mobiilfilmide festival MOFF.

Vaata ka: www.poff.ee/sleepwalkers