Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Sotsiaaldemokraadid pakuvad Mustamäe linnaosa vanemaks Lauri Laatsi

Sotsiaaldemokraadid pakuvad Mustamäe linnaosa vanemaks Lauri Laatsi

Prindi see artikkel
11. november 2009

Foto: www.koger.ee

Foto: www.koger.ee

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Tallinna piirkond valis kolmapäeva õhtul pealinna Mustamäe linnaosa vanema kandidaadiks 28-aastase ettevõtja Lauri Laatsi.

“Lauri on aastaid olnud aktiivselt tegev meie erakonna piirkonna ühenduses,” ütles SDE Tallinna piirkonna esimees Jaak Juske BNS-ile. “Tegemist on aktiivse noore mehega, kellel on nüüd võimalus.”

Mustamäe linnaosa vanema koha andis sotsiaaldemokraatidele Keskerakonnaga nädala eest sõlmitud koalitsioonileping, mille järgi kuulub erakonnale ka Tallinna linnavolikogu aseesimehe ning säästva arengu ja järelevalvega tegeleva abilinnapea koht.

Linnavolikogu aseesimeheks valiti eelmisel neljapäeval SDE aseesimees, varasem eurosaadik Katrin Saks, abilinnapea kohale on esitatud erakonna esimees Jüri Pihl.

Lepingu järgi saab erakond ka volikogu kolmes komisjonis esimehe ja kolmes aseesimehe koha, samuti kuulub parteile kolme linnaosa halduskogu esimehe ning kolme aseesimehe koht.

Keskerakonnale kuulub koalitsioonileppe kohaselt linnapea ja viie abilinnapea, linnavolikogu esimehe ning Haabersti, Kesklinna, Kristiine, Lasnamäe, Nõmme, Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosa vanema ametikoha. Volikogu esimeheks valiti neljapäeval varemgi samal kohal töötanud Toomas Vitsut.

Senises linnavalitsuses töötasid abilinnapeadena Taavi Aas, Deniss Boroditš, Kaia Jäppinen, Merike Martinson, Jaanus Mutli ja Eha Võrk. Varasemad linnaosavanemad – Viktor Vassiljev, Marek Jürgenson, Mihhail Korb, Kalle Klandorf, Kalle Mihkels, Rainer Vakra, Tiit Terik ja Enno Tamm – on ametist juba vabastatud.

Keskerakonna Tallinna nõukogu peaks linnapea ja abilinnapea kandidaadid kinnitama neljapäeva ennelõunal toimuval koosolekul. Linnaosavanema kandidaatide nimetamist arutab nõukogu järgmisel nädalal.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles kolmapäeval BNS-ile, et ei soovi enne Tallinna nõukogu koosoleku toimumist võimalike kandidaatide nimedega spekuleerida.

Erakonna esimees ja senine linnapea Edgar Savisaar on varem öelnud, et Keskerakonna abilinnapeade ja linnaosavanemate seas tuleb muutusi, ehkki mitte suuri.

Keskerakonna ja SDE koalitsioonil on Tallinna 79-liikmelises volikogus 52 saadikut. Reformierakonda esindab volikogus 14 ning Isamaa ja Res Publica Liitu 13 inimest.

Allikas:  BNS, 11.11.2009