Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / ÜRO küsib miljardilt inimeselt 1 euro nälgijate abistamiseks

ÜRO küsib miljardilt inimeselt 1 euro nälgijate abistamiseks

Prindi see artikkel
14. november 2009

unMaailma Toitlusprogramm (WFP), mida ähvardab doonorriikide finantskriisi tõttu tõsine rahanappus, on otsustanud pöörduda otse miljonite maakera elanike poole ja paluda neil annetada 1 euro näljahädade leevendamiseks.

ÜRO toiduabiorganisatsiooni esimees Josette Sheeran ütles, et laupäeval esitatakse interneti teel üleskutse (www.wfp.org/1billion), milles palutakse miljardil arenenud riikides elaval inimesel anda 1 euro nädalas, ja sellest piisaks maailma näljahädadele lõpu tegemiseks.

WFP, mida rahastavad peamiselt valitsused, teeb niisuguse pöördumise esimest korda.

Sheeran ütles usutluses Reutersile, et ülemaailmse finantskriisi tõttu valitsustel tekkinud rahaliste raskustega arvestades kutsutakse kodanikke isiklikult appi näljahäda probleemi lahendama.

Ta seletas, et WFP-l ei ole lootust saada sel aastal tavalistest rahastamiskanalitest rohkem kui pool loodetud 6,7 miljardist dollarist. Ehkki 3,7 miljardit, millega arvestatakse, on WFP kõigi aegade suuruselt teine aastaeelarve, ei piisa sellest maakera humanitaarkriiside lahendamiseks.

WFP-d ootab ees raskete valikute aasta, sõnas Sheeran ja nimetas põuda Aafrika sarves, Filipiinide üleujutusi ja konflikti Põhja-Pakistanis.

“Hetkel on probleem sellest, et WFP-l tuleb lahendada 10-12 akuutset kriisi, igaüks neist äärmiselt keerukas, ja ühtki ei saa tähelepanuta jätta,” ütles Sheeran.

Allikas: BNS, 14.11.2009