Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu / Komisjon toetab vanavanemate päeva uue riikliku tähtpäevana

Komisjon toetab vanavanemate päeva uue riikliku tähtpäevana

Prindi see artikkel
17. november 2009

perekond2Parlamendi põhiseaduskomisjon otsustas teisipäeval toetada opositsiooniliste roheliste algatatud eelnõu, mis muudab vanavanemate päeva uueks riiklikuks tähtpäevaks.

Põhiseaduskomisjoni reformierakondlasest esimees Väino Linde ütles BNS-ile, et komisjon otsustas eelnõu üksmeelselt toetada ning saata selle järgmise nädala teisipäeval riigikogu ette esimesele lugemisele.

Linde märkis, et praegu tähistatakse Eestis riikliku tähtpäevana emade- ja isadepäeva, kuid kui sellele lisandub septembri teisel pühapäeval vanavanemate päev, aitab see vanemate kõrval ka vanavanemaid ja nende rolli enam väärtustada. Tema sõnul tähistatakse vanavanemate päeva praegugi mitmel pool maailmas.

Ka rohelised põhjendasid seaduses uue riikliku tähtpäeva sätestamist sooviga väärtustada vanavanemaid ning avaldada neile austust ja tänu laste ja lastelaste kasvatamise eest. Samuti aitaks see nende sõnul tihendada põlvkondadevahelist suhtlemist.

Praegu tähistatakse Eestis riikliku tähtpäevana kolmekuningapäeva 6. jaanuaril, Tartu rahulepingu aastapäeva 2. veebruaril, emakeelepäeva 14. märtsil, emadepäeva mai teisel pühapäeval, Eesti lipu päeva 4. juunil, leinapäeva 14. juunil, kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäeva 23. augustil, vastupanuvõitluse päeva 22. septembril, hingedepäeva 2. novembril, isadepäeva novembri teisel pühapäeval ja taassünni päeva 16. novembril.

Allikas: BNS, 17.11.2009