Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Täna kuulutatakse välja Aadu Luukase Missioonipreemia 2009 laureaat

Täna kuulutatakse välja Aadu Luukase Missioonipreemia 2009 laureaat

Prindi see artikkel
18. november 2009

David Vseviov

David Vseviov

Aadu Luukase Sihtasutus annab tänavu taas välja Missioonipreemia väärtusega miljon krooni.

Missioonipreemia 2009 nominendid on Ajakiri Akadeemia, MTÜ Eesti Meestelaulu Selts, SA Metsaülikool, Kersti Nigesen ja Enn Soosaar.

Missioonipreemia 2009 pidulikule tseremoonia toimub täna, 18. novembri õhtul Kadrioru lossis (kunstimuuseumis).

Eelpool nimetatud nominendid valiti välja 28 taotluse seast. Ettepanekuid Missionipreemiale said teha kõik Eestis registreeritud mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud isikud. Aadu Luukase Missioonipreemia pälvib isik või organisatsioon, kes paistab silma Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja meie rahva elukvaliteedi edendamisega. Möödunud aastal pälvis selle tuntud ajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov, aasta varem Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Missioonipreemia tseremoonia raames toimub mälestuskontsert, mis on pühendatud Aadu Luukase 70. sünniaastapäevale. Kontserdi annab maestro Kalle Randalu, keda saadavad ERSO solistid Toomas Vavilov, Nils Rõõmussaar, Peeter Sarapuu ja Vigo Uusmäe. Kontserdi kavas on Lepo Sumera “Pala aastast 1981″, Rober Schumanni “Adagio ja Allegro op 70″ (solist Toomas Vavilov) ja W.A. Mozarti “Klaverikvintett Es-duur K. 452″.

Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogusse kuuluvad Indrek Luukas, Tõnu Kaljuste, Andres Keevallik, Sulev Loo, Hans Luik, Peep Mühls, Andres Root, Einar Soone, Urmas Sõõrumaa, Marika Valk ja Raivo Vare.

Allikas: sihtasutuse 17.11.2009 pressiteade