Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Näitlejad kogusid Maarja Külale lauluga 200.000 krooni

Näitlejad kogusid Maarja Külale lauluga 200.000 krooni

Prindi see artikkel
18. november 2009

maarjakylaSel esmaspäeval, 16. novembril Tallinnas ja nädal varem Tartus toimunud heategevuskontsertidel laulnud Eesti näitlejad tõid mõlemas linnas saali rahvast täis ning aitasid seeläbi intellektipuudega noorte kodu Maarja Küla toetuseks koguda ligi 200.000 krooni.

Maarja Küla juhataja Ly Mikheimi sõnul on küla jaoks alati kõige olulisemaks olnud sõnum, et intellektipuudega noor on võrdväärne partner ühiskonnas, kes ei vaja kaasatundmist vaid võimalusi oma võimete arendamiseks ja rakendamiseks. “Seda sõnumit on kandnud ka senised heategevuskontserdid – ühelt poolt on igale külaelanikule erakordse tähendusega võimalus armastatud Eesti näitlejatega koos olla ja samal teatrilaval esineda ning teiselt poolt toovad kontserdid külaelanike võimete ja võimaluste arendamiseks väga olulise rahalise panuse,” selgitas Mikheim.

“Maarja Küla poolt kõige siiramad tänusõnad absoluutselt kõigile, kes tänavuste kontsertide õnnestumisele kaasa aitasid – suursponsor Olympic Casinole, kaasrahastajatele, kontsertide korraldajatele, Tartu Vanemuise ja Vene Teatri töötajatele, kõigile näitlejatele-lauljatele, vahvale ansamblile ja loomulikult vapustavalt toredale publikule,” tõi Mikheim välja osapooled, tänu kellele tänavuste kontsertide korraldamine võimalikuks osutus.

Kontsertide ühe korraldaja Anu Tontsi sõnul on “Kuula palun!” sarja eestvedajatel erakordselt hea meel inimeste üle, kes pärast kontserti tulevad särasilmil tänama ja tunnevad huvi Maarja Küla vastu. “Oleme ju algusest peale seadnud kontserdi eesmärgiks lisaks Maarja Küla jaoks toetuste kogumisele ka ühiskonna informeerimise neist, kes elavad meie kõrval ja vajavad meie abi,” märkis Tonts, kelle hinnangul on tänavu kontsertidega saadud toetussumma ning iga eraldiseisev panus Maarja Küla jaoks seoses olukorraga majanduses varasemast ehk veelgi olulisem.

“Kuula palun!” kontsertide kogu piletitulu ja esinejate honorarid läksid selgi aastal Maarja Küla ettevõtmiste toetuseks. Seekordse kontserdisarjaga kogutud toetused suunab Maarja Küla oma uusima projekti, külakeskuse ehitustöödesse, kus küla noored saaks hakata korraldama erinevaid üritusi ja õpitube ning lihtsalt koos aega veeta.

Juba kaheksandat järjestikust aastat toimunud “Kuula palun!” kontserdisarja raames astus nii esmaspäeval Tallinnas Vene teatris kui nädal varem Tartus Vanemuise suures saalis täis maja ees lavale üle 50 nimeka Eesti näitleja ja muusiku. Teiste seas esinesid sellised lauljad-näitlejad nagu Märt Avandi, Jan Uuspõld, Hannes Kaljujärv, Lenna Kuurmaa, Peeter Volkonski, Andres Mähar, Andres Raag, Kärt Tomingas, Alo Kurvits, Katrin Pärn, Ülle Lichtfeldt, Diana Klas, Jüri Aarma, Andres Dvinjaninov ja paljud-paljud teised. Ülekannet Tallinna kontserdist näitab ETV oma aastalõpuprogrammis.

Maarja Küla on intellektipuudega noortele mõeldud küla Põlvamaal, Kiidjärve ja Taevaskoja vahel. Maarja Küla on hetkel koduks 32-le noorele vanuses 18-30 eluaastat. Erinevalt passiivsetest hooldekodudest püüavad Maarja Küla elanikud aktiivselt iseseisva eluga toime tulla. Hooldatavate ja hooldajate asemel võib Maarja küla seltskonda nimetada sõpruskonnaks.

Allikas: Maarja Küla 18.11.2009 pressiteade