Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Justiitsminister andis julgetele kodanikele aumärgid

Justiitsminister andis julgetele kodanikele aumärgid

Prindi see artikkel
20. november 2009

reinlangJustiitsminister Rein Lang (fotol) andis täna viiele vaprale kodanikule üle kodanikujulguse aumärgid, mis on tunnustuseks kurjategijate tabamise või sellele kaasaaitamise eest.

Kuuendat aastat väljaantava aumärgi said seekord Aino Kangur, Svetlana Pritulina, Jaak Madismäe, Raivo Reinumäe ja Raimo Karjus.

Aino Kangur aitas ennastsalgava ja kartmatu tegutsemisega politseil leida kurjategijad, kes proovisid hilisõhtusel ajal röövida naisterahvalt käekotti.

Tänu Svetlana Pritulina kiirele reaktsioonile ning vaprusele õnnestus politseil kinni pidada meesterahvas, kes varastas eakalt naiselt käekoti.

Jaak Madismäe näitas üles silmapaistvat mehisust, minnes appi kahele naispoemüüjale, kes olid kinni pidanud varga. Tänu Madismäele peeti agressiivne varas kinni ning mõisteti süüdi.

Raivo Reinumäe ja Raimo Karjus aitasid oma julge tegutsemisega kinni pidada ning süüdi mõista mehe, kes oli käinud nende naabruses asuvas majas vargil.

Oma kõnes tänas Lang julgeid kodanikke ja avaldas rõõmu, et selliseid inimesi Eestis leidub. „Riik ei saa ja ei peagi panema politseinikku igale tänavanurgale. See ongi demokraatia tunnuseks, et korra tagamisse panustavad ka inimesed ise,” ütles Lang.

„Loodan, et sel aastal võtab Riigikogu vastu ka korrakaitseseaduse, mis loob võimaluse kaasata riigi korra ja turvalisuse tagamisse ka kodanikeühendusi,” sõnas minister.

Julgete kodanike seiklustest saate lähemalt lugeda siin.

Allikas: Justiitsministeeriumi 20.11.2009 pressiteade