Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Täna toimub Tallinnas saksa filmi “Suvebluus” maailmaesilinastus

Täna toimub Tallinnas saksa filmi “Suvebluus” maailmaesilinastus

Prindi see artikkel
21. november 2009

PÖFFi juht Tiina Lokk ja Just Filmi tegevjuht Mikk Granström pressikonverentsil 20.11.09

PÖFFi juht Tiina Lokk ja Just Filmi tegevjuht Mikk Granström pressikonverentsil 20.11.09

Täna linastub Tallinnas esmakordselt saksa noortefilm “Suvebluus”, mis ühtlasi avab Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide festivali Just Film.

„Just Film algab väga suure pauguga. Festivali ajaloos ei ole maailmaesilinastust veel juhtunud,” ütles Just Filmi tegevjuht Mikk Granström PÖFFi tutvustaval pressikonverentsil.

Saksa režssööri Marie Reichi “Suvebluus” räägib loo 15-aastasest Alexist, kelle vanemad lahutavad ning poisi elu sellega pea peale pööravad. Mängu ilmub ka tüdruk, kellesse on võimatu mitte armuda.

Filmi juhatab sisse peaosaline François Goeske, kes saabus Tallinna reede õhtul.

Sel aastal on Just Filmil programmis rekordarv filme – kokku 39, toimub 53 linastust. Festival toob vaatajateni kolm programmi – lastefilmide ja noortefilmide programmid ning tänavakultuurile keskenduva eriprogrammi. Filmid linastuvad Solarise Keskuse uues kinos Cinamon. dscf7728

Mikk Granström ütles Just Filmi iseloomustamiseks, et tegemist on festivaliga, kus kõik on võimalik. Eelkõige lubas Granström head tuju.

“Just Film on kompromissitu, täis võitlusvaimu, pettumusi ja õnnestumisi. Noored, kes tulevad kinno murega, jätavad mure kinosaali ja lähevad ära, tuju hea,” ütles ta.

Just Film vältab kuni 28. novembrini. Festivalil valitakse välja ka  parim laste- ja  noortefilm ning jagatakse eriauhindu.

21.11.2009