Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Täna esilinastus Artises tõsielufilm Andres Põderist

Täna esilinastus Artises tõsielufilm Andres Põderist

Prindi see artikkel
21. november 2009

Režissöör Jaan Kolberg (paremal) esimesel võttel Pärnus Põderi sõbra ja pinginaaber Joosep Tammo juures

Režissöör Jaan Kolberg (paremal) esimesel võttel Pärnus Põderi sõbra ja pinginaaber Joosep Tammo juures

Laupäeval, 21. novembril esilinastus kinos Artis tõsielufilm „Via Avium” Andres Põderi elust. Film räägib vaimsetest otsingutest ja eneseleidmisest, kutsumusest ja ideaalidest. Filmi autor Jaan Kolberg ütleb, et film on ka tema enda hinge lugu.

„Teemasid, millest filme luuakse, on palju. Huvitavaks muutub asi siis, kui looja laseb selle läbi oma hingeprisma. Iga asi, mida luuakse kaasab endasse paratamatult ka looja isiku,” räägib filmi režissöör Jaan Kolberg.

Jaan Kolbergi tee on Andres Põderiga ristunud erinevatel aegadel. Juba Moskvas režissööriks õppides mõtles Kolberg Andres Põderist filmi loomisest.

„Olen näinud nende elu kulgemist läbi kolmekümne aasta. Räpina perioodil muutus meie suhtlemine tihedamaks kui varem. Olin otsustanud lasta end ristida ja jäin pikka aega selle kiriku liikmeks,” räägib Kolberg.

kino

"Via Avium" esilinastus kinos Artis 21. novembril

Film vaatleb Andres Põderi elu läbi nelja koguduse, kus ta on teeninud, räägib ajastu iseärasustest ning jõuab tänapäeva välja.

Filmi nimi „Via Avium” on viide samanimelisele rokk-ooperile, mille sõnad on Andres Põderi kirjutatud ning muusika Erkki-Sven Tüüri looming.

Film linastub lisaks Tallinnale ka Pärnus, Räpinas,Viru-Nigulas ja Suure-Jaanis.

Filmi tootja on St Michaels Media, produtsendid Kärt Einlo ja Agnes Böning.

Vaata lisaks ka: www.stm.ee