Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Eesti kirikulugu / Valminud on DVD kogumik “Uku Masingu maastikud”

Valminud on DVD kogumik “Uku Masingu maastikud”

Prindi see artikkel
21. aprill 2009

ukumasing2Tänavu täitub sada aastat Uku Masingu sünnist. (Uku Masing sündis 11. augustil 1909 ja suri 25. aprillil1985). Stuudios Estinfilm valmis DVD kogumik „Uku Masingu maastikud”, mida esitletakse 22. aprillil kell 17.30 Eesti Rahvusraamatukogu Konverentsikeskuse suures saalis.

Teoloog, luuletaja, teadlane, polüglott, üks 20. sajandi targimatest eestlastest jättis meile hämmastavalt rikkaliku ja vastuolulise pärandi. Üle kolmekümne Masingut tundnud inimese aitavad filmi tegijatel kaardistada ja mõtestada Uku Masingu maastikke.

Esmakordselt on eraldi DVD-l lisatud valik filmi lähtematerjale – Uku Masingu kirjad lapsepõlvekoju ja ta loengute helilindistused, tervik-intervjuud ja kolme filmi tekstid. Uku Masingu isiksuse ja loomingu puudutus ei jäta kellegi maailma endiseks.

Aastatel 2000-2007 valmis režissöör Vallo Kepil filmistuudios Estinfilm kolm dokumentaalfilmi Uku Masingust: “Kitsas rada keset metsi” (2000), “Inimesepoeg Valgel Laeval” (2004) ja „Surm on öömaja põllul” (2007) kogupikkusega 207 minutit.

Nüüd on need kolm filmi ja lisamaterjal „Uku Masingu antoloogia”, millel on 20 tundi helilindistusi, 33 kirja ja dokumenti, üle 30 filmis osalenu pool tuhat lehekülge tekste ja 18 kultuurilooliselt huvitavat videointervjuud toimetatud ja DVD kogumikuna valmis.

Filmitriloogia idee autor ja stsenarist Mikk Sarv, helilooja Rauno Remme, teaduskonsultant Külliki Kuusik, toimetaja ja helirežissöör Enn Säde, monteerijad Sirje Haagel, Rein Kasak, Rutt Jüriso, Kaido Strööm, heli järeltöötlus Koit Pärna, produtsent Mati Sepping, stsenarist ja režissöör-operaator Vallo Kepp. Tootja Estinfilm.

Allikas: Eesti Filmi Sihtasutus