Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Kapo pidas pistisekahtluse tõttu kinni Kohtla-Järve linnapea

Kapo pidas pistisekahtluse tõttu kinni Kohtla-Järve linnapea

Prindi see artikkel
25. november 2009

jevgenisolovjovKaitsepolitsei (kapo) pidas teisipäeval pistise võtmises kahtlustatavana kinni Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi (fotol), pistise andmises kahtlustatavatena kuulasid kaitsepolitsei ametnikud üle kaks eraettevõtjat, nende hulgas Virumaal tuntud ärimehe Nikolai Ossipenko.

Kahtlustuste kohaselt lõi linnapea mitmetele ettevõtetele soodustingimusi ja eeliseid Kohtla-Järve linnavalitsuse korraldatud remondi-, hooldus- ja korrashoiutööde ning teenuste riigihangete konkurssidel, tagades neile seeläbi riigihangete võidu. Vastutasuna sai ta omakorda ettevõtjatelt varalisi soodustusi tasuta osutatud ehitus- ja remonttööde näol, teatas Viru ringkonnaprokuratuur.

Lisaks Solovjovile sattusid pistise andmise kahtlustusega uurimise alla kaks ettevõtjat, kellest üks on Ida-Virumaal tuntud ärimees Nikolai Ossipenko. “Pistise andmises kahtlustatavad kaks inimest peeti teisipäeval küll kinni, kuid praeguseks on nad taas vabaks lastud. Solovjov on aga endiselt kinni peetud ning prokuratuur otsustab hiljemalt neljapäeva hommikuks, kas taotleb tema vahistamist,” ütles Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luuk BNS-ile.

Kriminaalmenetlust alustati selle aasta kevadel karistusseadustiku pistise võtmist käsitleva paragrahvi alusel, tuginedes infole, et Kohtla-Järve linnavalitsuse töötajate seas võib olla isik, kes võtab pistist riigihangete suunamise eest.

Kriminaalmenetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur ja menetleb kaitsepolitseiamet.

Pistise andmise eest näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolme aastase vangistuse. Kui aga kuritegu on toime pandud vähemalt teist korda, siis saab kohus süüdlase kuni viieks aastaks vangi saata. Pistise võtmise eest näeb karistusseadustik ette samasugused karistused.

Kohtla-Järve linnavolikogu valis 2. novembril keskerakondlase Jevgeni Solovjovi kolmandat korda linnapeaks. Solovjov sai esimest korda linnapeaks 2003. aasta oktoobris ja teist korda 2005. aasta sügisel. 18. oktoobril toimunud kohalikel valimistel tuli Kohtla-Järvel ülekaalukalt võitjaks keskerakondliku taustaga valimisliit Usaldus, saades 21-kohalises volikogus 20 mandaati.

Ossipenko firma AS N&V on aastaid paistnud silma sellega, et võitis Kohtla-Järvel pea kõik riigihanked, millel osales. Iga aasta kümneid miljoneid kroone kasumit teeniv N&V on olnud Kohtla-Järvel sedavõrd edukas, et tema paljud konkurendid on loobunud riigihanketel osalemast.

Tänavu oktoobris üritas Ossipenko valimisliidu Jõhvi Elanik nimekirjas pääseda Jõhvis võimule, kuid see tal ei õnnestunud.

Allikas: BNS, 25.11.2009