Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Eesti Rahva Muuseumi filmi- ja fotokogusid tutvustatakse Tallinnas

Eesti Rahva Muuseumi filmi- ja fotokogusid tutvustatakse Tallinnas

Prindi see artikkel
27. november 2009

erm27110927. novembrist kuni 2010. aasta maikuuni kestab Eesti Rahva Muuseumi ja tema Sõprade Seltsi kolmas teabepäevade sari Tallinna Rahvaülikoolis (Estonia pst 5A, Tallinn). Seekord on keskmes ERMi filmi- ja fotokogu.

27. novembril kell 17 räägib ERMi teadur etnoloog Indrek Jääts teemal „Filmikaameraga keelesugulaste juures”. Jutu juurde näidatakse sel aastal valminud dokumentaalfilmi „Permikomi sügis”(2009, 57 min). Permikomidele suunas ERM oma kaamera esimest korda aastal 2008, seda eelkõige seetõttu, et permikomid kaotasid hiljuti oma autonoomse ringkonna, ehkki moodustasid enamiku selle rahvastikust. Miks nii läks ning mis saab edasi? Neile küsimustele vastuseid otsides sündis dokumentaalfilm „Permikomi sügis”.

Etnograafilise ainese ja argielu salvestamisel filmilindile on ERMis pikaajalised traditsioonid, eelkõige on muidugi keskendutud Eesti eluolu jäädvustamisele. Soome-ugri rahvaste traditsioonilise rahvakultuuri ning kaasaegse argireaalsuse talletamine on olnud episoodilisem ning sõltunud suuresti üksikute isikute initsiatiivist. Järgnevatel teabepäevadel keskendutakse rohkem ERMi filmi- ja fotokogude ajaloole.

Eesti Rahva Muuseum ja tema Sõprade Selts korraldavad alates 2007. aastast teabepäevi Tallinnas. Esimeses sarjastutvustas ERM oma kogusid (2007-2008), teises räägiti põnevamatest välitöödest (2008-2009 ). 2009.-2010. aastal keskendutakse aga Eesti Rahva Muuseumi foto- ja filmikogude tutvustamisele.

Järgmine teabepäev:

10.12. kl 17 Tiina Tael, ERMi peaarhivaar tutvustab ERMi filmi- ja fotokogusid. Lähemalt saab kuulda Johannes Pääsukese panusest Eesti kultuurilukku.

Teabepäevade toetaja Eesti Kultuurkapital, Tallinna Rahvaülikool.

Allikas: ERMi 20.11.2009 pressiteade