Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Islandi lastefilm esitab tõsielulisi küsimusi

Islandi lastefilm esitab tõsielulisi küsimusi

Prindi see artikkel
27. november 2009

Peategelane Kalli kasuõega. Osades Bergthor Thorvaldsson, Thordis Hulda Arnadottir

Peategelane Kalli kasuõega. Osades Bergthor Thorvaldsson, Thordis Hulda Arnadottir. Foto: www.taka.is

Kinobuss toob alates 27. novembrist ekraanile Islandi lastefilmi „Levist väljas”. Režissöör Ari Kristinssoni film esitab küsimuse, kas lahutatud vanemate uues pereringis on võimalik kõiki osapooli ühendav sõprus.

” Levist väljas” räägib tegelikult üsna tihti esinevast teemast – väikeset poisist, kelle vanemad on lahutatud ning kelle isal on uus perekond,” ütles Kinobussi koordinaator Mari Peelbaum Uus Eestile.

“Filmi sõnum ongi see, kas ja kuidas on võimalik uute perekonnaliikmetega, kasuema ja kasuõega, hakkama saada.”

Filmi peategelane poiss Kalli elab koos emaga Reykjavikis ning veedab enamuse ajast internetis, teleka ees või oma mobiiltelefoniga rääkides. Seetõttu ei ole talle just väga meeltmööda sõita jõuludeks isa juurde, kes elab kaugel maakohas saare põhjaosas. Asjad aga osutuvad veelgi halvemaks, kui Kalli oleks osanud oodata: tema kasuõde on tõeline nuhtlus, jääkarud ja hundid hulguvad väljas ringi ja tagatipuks puudub seal levi.loodus

Poiss otsustab põgeneda – keset talve, mil Islandil valitsevad ekstreemsed loodusjõud ja karm reaalsus. Ümbruskond ei ole tulvil ainult füüsilist reaalsust, vaid ka kujuteldavaid ja väljamõeldud tegelasi.

„Levist väljas” on Islandi uusversioon traditsioonilisest Põhjamaade kino lastefilmist. Mari Peelbaum ütleb, et Kinobuss on võtnud eesmärgiks laiendada väärt lastefilmide valikut, keskendudes eelkõige Põhjamaade laste- ja noortefilmidele.

„Kindlasti on nendes filmides olukorrad ja inimsuhted paremini seostatavad meie ühiskonnaga kui kommertslikumad ameerika lastefilmid,” usub ta.

Kinobuss alustab teekonda filmiga „Levist väljas” täna, 27. novembril Märjamaa kinos „Helk”.

Vaata lisaks: www.kinobuss.ee/uudised