Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Rakverele anti üle Eesti laste- ja noortesõbraliku linna tiitel

Rakverele anti üle Eesti laste- ja noortesõbraliku linna tiitel

Prindi see artikkel
27. november 2009

vv271109Peaminister Andrus Ansip ja ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull andsid täna Rakvere linnale üle laste- ja noortesõbraliku linna tiitli. Linn pälvis tiitli liitumise eest UNICEFi liikumisega, milles väärtustatakse laste turvalise ja rõõmsa elukeskkonna kõrval ka linnakodanike teadlikkust laste õigustest.

UNICEFi hindamiskomisjon jälgis 2008. ja 2009. aastal mitmeid Eesti linnu ning kokkuvõtete alusel otsustati omistada tänavu lapse- ja noortesõbralikkuse sertifikaat just Rakverele. Hindamisperioodi jooksul paranes eelkõige koostöö linna, ettevõtjate ja MTÜ-de vahel.

Peaminister tänas Rakvere linna juhte ja rahvast sihiteadliku töö eest linnakeskkonna lapsesõbralikumaks muutmisel. „See, et lapsed saaksid ennast kodulinnas õnnelikena tunda, ei ole oluline ainult ühele linnale, vaid kogu riigile ja rahvale,” ütles ta. Samuti rõõmustas peaminister, et Eestis on lapsesõbralikke linnu juba 12.

Eesti ühines UNICEFi liikumisega 2004. aastal ning tiitli on varem pälvinud: Haapsalu, Jõhvi, Kunda, Kuressaare, Narva, Põlva, Pärnu, Saue, Tallinn, Tartu ja Viljandi. Euroopa linnade hulgas on tiitlikandjaid üle kahesaja.

Stenbockis toimus ka UNICEF Eesti ja Eesti Linnade Liidu vahelise hea tahte lepingu sõlmimine. Koostöö eesmärgiks on kujundada ühiskonda lapsesõbralikumaks ning otsida kohalikke olusid arvestavaid võimalusi laste ja noorte turvalisuse, tervise, arengu ja huvihariduse parandamiseks ning lastekaitse- ja noorsootööd edendamiseks.

Allikas: valitsuse kommunikatsioonibüroo 27.11.2009 pressiteade