Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Algab heategevuskampaania “Aita alustada elu”

Algab heategevuskampaania “Aita alustada elu”

Prindi see artikkel
1. detsember 2009

kaarlikirikPelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond alustab 1. detsembril kolm kuud kestvat heategevuskampaaniat vastsündinute elustamislaua soetamiseks. 6. detsembril toimub Jõulujazzi raames kampaania toetuseks heategevuskontsert.

Festivali Jõulujazz raames toimub 6. detsembril algusega kell 18.00 Tallinnas Kaarli kirikus heategevuskontsert “Aita alustada elu!”. Kontserdil esinevad Raadio Laululapsed Kadri Hundi juhendamisel ning Iiris Vesik ja Margus Vaher, kes säravate ja omanäolistena tegid endale nime laulukonkursil “Kaks takti ette” Jaak Jürissoni ansabli saatel.

Heategevuskampaaniaga kogutakse raha 300 000 krooni maksva elustamislaua soetamiseks. Elustamislaud on varustatud mitmete vajalike seadmetega: soojendus nii ülalt kui ka alt, hea valgustus, hapniku- ja aspireerimismõõturid, samuti monitor, mis jägib vastsündinu südame tööd, vererõhku, hingamissagedust.

Lasteosakonna juhataja Pille Saik peab uue elustamislaua soetamist väga vajalikuks. “Vastsündinu, eriti enneaegne või haige laps, ei tohi jahtuda, sest see võib kaasa tuua eluohtlikke tüsistusi. Kaasaegsel elustamislaual on olemas kõik vajalik, et vajadusel kiiresti reageerida – kriitilises olukorras on iga sekund arvel,” märkis Saik.

Pelgulinna Sünnitusmajas näeb ilmavalgust peaaegu iga neljas Eestimaal sündiv laps. Neist kuni 500 last aastas vajavad pärast sündi elustamislaua abi. Kui laps sünnib haigena, enneaegsena või kui tema seisund halveneb, on elustamislaual võimalik last elustada, läbi viia mitmeid uuringuid ning raviprotseduure.

Toetusfond loodab nii ettevõtete kui eraisikute toetusele. Lihtsaim viis toetamiseks on helistada annetustelefonidel 900 6000 (annetuse suurus 25 krooni) ja 900 6100 (annetuse suurus 100 krooni). Annetusi võib teha ka pangakontole: Swedbank 221014760940, SEB 10210049001018

Allikas: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi 01.12.2009 pressiteade