Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Artises toimub USA filmi „Rokenrolli kuldaeg” Euroopa esilinastus

Artises toimub USA filmi „Rokenrolli kuldaeg” Euroopa esilinastus

Prindi see artikkel
1. detsember 2009

Filmist „Rokenrolli kuldaeg”.

Filmist „Rokenrolli kuldaeg”.

Täna linastub esmakordselt Euroopas USA sõltumatu kino film „Rokenrolli kuldaeg”. Eestis on ka filmi meeskond koos režissööri Scott Rosenbaumi ja näitleja Jason Ritteriga.

„Rokenrolli kuldaeg” kuulub Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) Põhja-Ameerika sõltumatu kino ehk indie- filmide konkurssprogrammi.

„Kasvasin üles bändides mängides. Sellest sai alguse kirg rokenrolli vastu,” rääkis filmi režissöör Scott Rosenbaum eilsel Põhja-Ameerika indie-filme tutvustaval pressikonverentsil.

„Samas, ainult kirega filmi ei tee,” ütles ta. „Vaja on pühendumist – eriti siis, kui sinu ideedele korduvalt „ei” öeldakse. Määravaks saab, kas suudad jääda endale kindlaks.”

„Hollywoodi maine on nii tugev, et võib jääda mulje, nagu kõik USA filmid tuleksid sealt,” lisas pressikonverentsil konkurssprogrammi juht Sandy Mandelberger. „Alternatiiv Hollywoodi stuudiotele ongi sõltumatu kino. Sõltumatu kino autoriteks on küll laiemale publikule vähem tuntud režissöörid ja näitlejad, kuid looming ise on palju väärt,” ütles ta.

Näitleja Jason Ritter on osalenud mitmetes Ameerika indie-filmides ja leiab, et vaatamata sõltumatu kino tihti piiratud eelarvetele, on tegemist väärtfilmidega. „Raha pole tähtis, oluline on kunst,” leiab Ritter.

„Rokenrolli kuldaeg” räägib loo rokkmuusikust, kellele ta debüütalbum tõi maailmakuulsuse, aga kes pärast teise albumi põrumist kolis tagasi oma kodulinna. Seal saab ta taas kokku oma aegadetaguse parima sõbraga, punkroki kitarrilegendi pojaga, kellest on saanud põhikooli  muusikaõpetaja.

Taaskohtumine toob mõlemale meelde noorusideaalid ja paneb tehtud valikuid ümber hindama. Koos võtavad nad ette teekonna läbi Ameerika. „Jalustrabav rokkmuusika draama,” kirjeldavad tegijad filmi.

Lisaks „Rokenrolli kuldajale” linastub Põhja-Ameerika indie-filmide konkursi raames veel üheksa filmi.

Vaata lähemalt: www.poff.ee