Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / TAM Galeriis avatakse heategevuslik jõulunäitus

TAM Galeriis avatakse heategevuslik jõulunäitus

Prindi see artikkel
2. detsember 2009

Töö autor: Evelin Avingo

Töö autor: Evelin Avingo

Kolmapäeval, 2. detsembril kell 18 avatakse TAM Galeriis (Tallinn, Lootsi 4)  heategevuslik jõulunäitus „Maailm on mõistatus”.

Jõulud on teadupoolest imede ja endasse vaatamise aeg. Ühe kunstitöö valmimine on omaette ime ning tema lõppkuju ning sõnum tihtipeale võimalus vaadata ja korrastada oma mõtteid elu ja selles leiduva ilu osas. Seda põnevam ning ootamatum on aga võimalus saada osa Tallinna Puuetega Noorte Keskuse JUKS kunstitubades valminud taiestest ning nende eriliste autorite maailmanägemusest, mis on nii omalaadne, ent ometi paljuski hingelähedane igaühele meist.

Kahes näitusesaalis on üleval JUKSi keskuse andekate kunstnike Diana Rahuba ning Evelin Avingo pastelljoonistused.

Diana Rahuba

Lisaks väga mõjuvatele portreedele on kunstnikul valminud seeria Tallinna vanalinnast, suurel hulgal lillemaale, väga atraktiivsed on tema linnud ja kalad, tihedalt läbi töötatud, haruldaselt hea
värvitunnetusega. Tema arvukad portreed lummavad vaatajat oma kohati justkui teisest aja ja kultuuriruumist meile saabunud inimeste tervitustega. Portreed suhtlevad vaatajaga, nende intensiivne pilk jääb kauaks meelde. Inspiratsiooni saab ta tavaliselt mõnest fotost naisteajakirjast, postkaardist või ka vaasis olevatest lilledest. Talendikal kunstnikul on olnud ka varasemaid näitusi .

Evelin Avingo

Evelin on jõuline ja muljet avaldav autor. Lapsest peale on ta kujutanud kauneid naisi, loomi ja linde. 5-6 aastat tagasi oli Evelinil graafika periood, mil tal valmisid papitrüki tehnikas lummavad eksootilised naised kaunites kleitides, hurmavates kübarates koos muhedate loomade, eeskätt kassidega. Kassid tunduvadki olevat tema lemmikloomad, sest nende juurde on ta ikka ja jälle tagasi pöördunud. Praegu töötab Evelin õlipastelli tehnikas.

Nii tema kui Diana juhendaja on Hellekai Põldra.

Tallinna Puuetega Noorte Keskus JUKS korraldab oma kunstiõpilaste näitust üheaegselt nii Tallinna Rahvusraamatukogus kui TAM Galeriis. Rahvusraamatukogu näitusesaalides on alates 8. detsembrist üleval näitus „Kui tuled lähemale, kuuled mind” kus lisaks maalidele-joonistustele ka tarbekunst ning esindatud lai autorite ring.

Kaht näitust ühendav kulminatsioon toimub 16. detsembril, kell 18.00 Jõuluoksjoniga TAM Galeriis, kus kõigil osavõtjatel on võimalik soetada endale või lähedasele pühade lähenedes eriline jõulukink. Oksjoni tulud lähevad Puuetega Noorte Keskuse JUKS loomingulisele perele.

Näitus „Maailm on mõistatus” on TAM Galeriis avatud 2.-19. detsember

Allikas: TAM Galerii 01.12.2009 pressiteade