Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Sõerd ei pea Rahvaliidu juhiks saamist väga tõenäoliseks

Sõerd ei pea Rahvaliidu juhiks saamist väga tõenäoliseks

Prindi see artikkel
2. detsember 2009

rahvaliitRahvaliidu senise juhi Karel Rüütli kõrval erakonna esimeheks kandideeriv endine rahandusminister Aivar Sõerd ei pea enda valituks osutumist kuigi tõenäoliseks.

Harju maakonnaühenduse poolt esimehe kandidaadiks esitatud Sõerd ütles BNS-ile, et laupäeval toimuva kongressini on veel aega ega soovi seetõttu oletustega sündmustest ette rutata. “Küll võin ka täna üle kinnitada, et ma oma kandidatuuri läbiminekut väga tõenäoliseks ei pea,” lausus ta.

Rahvaliit valib laupäeval Pärnus toimuval kongressil üheaastaseks tähtajaks esimehe, aseesimehed, volikogu ja revisjonikomisjoni uue koosseisu. Lisaks Sõerdile kandideerib Rahvaliidu juhiks tagasi ka partei praegune esimees Karel Rüütli, kelle jätkamisele on toetust avaldanud 16 maakonna- ja linnaühendust.

Erakonna aseesimeesteks on seni esitatud Tõnis Blank, Andrus Blok, Kajar Lember, Anto Liivat, Jaanus Marrandi, Jaanus Männik, Kaarel Jaak Roosaare, Vello Tafenau, Ene Tomberg, Mai Treial ja Ester Tuiksoo, kuid kandidaate võib lisanduda veel ka kongressil.

Samal päeval peab Tallinnas kongressi ka opositsiooniline Keskerakond, kes valib kaheks aastaks esimehe, 14-liikmelise juhatuse, revisjonikomisjoni ja aukohtu juhi. Esimeheks kandideerib ainsana tagasi partei senine juht, Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Parlamendiparteidest valivad omale lähikuudel uusi juhtorganeid ka Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), kes peavad üldkogu vastavalt 12. detsembril ja 31. jaanuaril.

Reformierakonna esimees on praegu Andrus Ansip, Isamaa ja Res Publica Liidul Mart Laar, Keskerakonnal Edgar Savisaar ja Rahvaliidul Karel Rüütli.

Allikas: BNS, 02.12.2009