Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Eetikakeskus otsib konverentsil väärtuskasvatuse edendamise võimalusi

Eetikakeskus otsib konverentsil väärtuskasvatuse edendamise võimalusi

Prindi see artikkel
3. detsember 2009

tu_logo3.-4. detsembril otsib TÜ eetikakeskus konverentsil „Õpilane – väärtuskasvatuse subjekt või objekt?” võimalusi väärtuskasvatuse populariseerimiseks Eesti haridusüsteemis. Esmakordselt autasustatakse ka üht kooli ning lasteaeda eeskujuliku väärtuskasvatuse eest.

Konverentsi keskmes on lapsekeskse hariduse idee. Arutluste eesmärgiks on leida viise lapsekeskse lähenemise suurendamiseks Eesti haridusasutustes. Samuti tutvustatakse osalejatele Taani haridussüsteemi väärtuskasvatust ning luuakse Eesti lasteaedadele, koolidele ja kutsekoolidele võimalus vahetada oma kogemusi.

Esimene päev annab ülevaate väärtuskasvatusest Eesti koolides, tutvustab aktiivõppemeetodeid ning pakub võimaluse tutvuda väärtuskasvatusega Taani koolis. Avapäeval toimub ka noorte paneeldiskussioon, kus õpilased saavad omavahel arutada lapsekeskse kooli üle.

Üritusel avapäeval annab eetikakeskus esmakordselt välja auhinnad “Väärtuskasvatuse lasteaed 2009″ ning “Väärtuskasvatuse kool 2009″, mis tunnustavad silmapaistva väärtuskasvatusega haridusasutusi. Auhindamine toimub riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013″ raames ning sellest saab iga-aastane traditsioon.

Teisel päeval räägitakse väärtuskasvatuse spetsiifikast eri õppeasutustes ja erinevates õppeastmetes. Seejärel toimuvad rühmatööd, kus on võimalik jagada oma kooli kogemust ning arutada lapsekeskse väärtuskasvatuse rakendamist lasteaedades, põhikoolides, gümnaasiumites ja kutsekoolides üle Eesti.

Konverentsi korraldab TÜ eetikakeskus koostöös TÜ haridusteaduskonna, Aarhusi Ülikooliga Taanis ning Taani Kultuuri Instituudiga. Konverentsi toetavad Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium riiklik väärtusprogramm “Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013″ ning Taani Saatkond Eestis.

Konverentsi info ning kava saab näha aadressil www.eetika.ee/666208.

Allikas: Tartu Ülikooli 03.12.2009 pressiteade