Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Täna tähistatakse rahvusvahelist puuetega inimeste päeva

Täna tähistatakse rahvusvahelist puuetega inimeste päeva

Prindi see artikkel
3. detsember 2009

epikTäna, 3. detsembril, tähistatakse rahvusvahelist puuetega inimeste päeva, mille raames toimub Eesti Puuetega Inimeste Koja korraldatud konverents “Innovatsioon ja barjäärivaba Euroopa”.

Konverentsil arutatakse, kuidas saaks parandada puuetega inimeste igapäevaelu innovaatiliste lahenduste abil ning otsitakse erinevate huvigruppide esindajatega võimalusi ning ideid, kuidas saaks avalikkus puuetega inimeste elukvaliteeti parandavat innovatsiooni toetada.

“Kuigi viimase kahekümne aasta jooksul on märkimisväärselt paranenud puuetega inimeste olukord ning ligipääsetavus Eestis on siiski veel palju vaja teha” märkis Helve Luik, EPIK juhatuse esimees. Luik lisas: “Tahame, et kogu Eesti rahvas mõistaks paremini puuetega inimeste vajadusi ning seda, miks on oluline tagada kõigile võrdsed võimalused.” Konverentsil diskuteerivad sotsiaalminister Hanno Pevkur, Riigikogu liige Eiki Nestor, SA Haapsalu NRK juhataja Priit Eelmäe, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudi direktor prof. Lauri Leppik, Innovatsiooniaasta 2009 esindaja Aive Levandi ning puuetega inimeste ja organisatsioonide esindajad.

Diskussiooni modereerib Toomas Sepp, Tallinna linnasekretär.

Konverentsil autasustatakse ka kümmet inimest, kes on oma innovaatiliste ideedega või ettevõtmistega parendanud puuetega inimeste olukorda.

Rahvusvahelist puuetega inimeste päeva tähistatakse alates 1992. aastast ÜRO eestvedamisel kogu maailmas, juhtimaks tähelepanu puuetega inimeste mõistmisele ning julgustamaks toetama puuetega inimeste väärikuse, õiguste ja heaolu tagamist. Konverents toimub Tallinnas, Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses. Eesti Puuetega Inimeste Koda on katuseorganisatsioon 49 liikmesorganisatsioonile üle Eesti.

Konverentsi päevakava

10.00 Registreerimine ja tervituskohv

10.30 – 10.50 Konverentsi avamine

10.50 – 12.30 Paneeldiskussioon I:

Kuidas parandada puuetega inimeste igapäevaelu innovaatiliste lahenduste abil?

Mida näeme sotsiaalse innovatsioonina?

Kuidas kodanikuühiskonna organisatsioonid saaksid ise innovaatilisi ideid ellu kutsuda?

Panelistid: Eiki Nestor, Riigikogu, rahanduskomisjoni liige; Kaia Kaldvee, Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koja tegevjuht; Tanel Joost, Tartu ärimees; Priit Eelmäe, SA Haapsalu NRK juhataja; Aive Levandi, Innovatsiooniaasta 2009 esindaja

12.30 – 13.30 Lõunapaus

13.30 – 14.30 Paneeldiskusioon II: Kuidas saaks avalikkus puuetega inimeste elukvaliteeti parandavat innovatsiooni toetada?

Panelistid: Hanno Pevkur, EV Sotsiaalminister; Lauri Leppik, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudi direktor; Ingrid Põldemaa, Eesti Noorte Reumaliit

14.30 – 15.00 Autasustamine

Konverentsi lõpetamine

Päeva juhib Toomas Sepp, Tallinna linnasekretär

Allikas: Eesti Puuetega Inimeste Koja 03.12.2009 pressiteade