Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Pärnus algab filmi- ja videofestival

Pärnus algab filmi- ja videofestival

Prindi see artikkel
4. detsember 2009

videojafilmTäna õhtul algab Port Arturi kaubanduskeskuses viieteistkümnendat korda Pärnu Filmi- ja Videofestival. Sel aastal keskendub festival videoinstallatsioonidele.

Festivali korraldaja ja videoprogrammi koostaja Al Paldroki sõnul annab videokunst edasi mingit seisundit, emotsiooni ja seekord katsetatakse, kuidas inimesed kaubanduskeskuses erinevatele teostele reageerivad.

„Täiesti suvaline inimene, kes astub välja pesupoest, satub äkki mingisugusesse AV-teosesse sisse. Tähtis on see kogemus. Mind huvitab, kuidas eri grupid reageerivad,” rääkis Paldrok Uus Eestile.

Festivali selle aasta teema on „Videokunst peale videokunsti”. Uuritakse, kuidas on videokunst võrreldes 90ndate aastate algusega muutunud ja milline on festivali osa tänapäeval, kus igaüks on oma kodukino režissöör ja operaator ning produtsent ei vaja muud kui mobiiltelefoni ja youtube´i.

Festivali programmist toob Paldrok välja Chris Halesi interaktiivse videprogrammi, kus publik saab osaleda teose arengus. „See on kui kino, kus publik saab oma reaktsiooniga juhtida ekraanil toimuvat protsessi,” ütles Paldrok.

Teise päeva programmis juhib Paldrok tähelepanu portugallaste videoteosele „Meister ja Margarita”. Tegemist on Bulgakovi suurteose audio-visuaalse tõlgendusega. „Need kaks teost on sellised, mida igapäev ei näe,” lisas Paldrok.

Festivali korraldab Non Grata. Videoprogrammi paneb kokku Al Paldrok, virtuaalmeedia osa Raivo Kelomees, filmiprogrammi Andres Maimik ja installatsioonide erikava Taje Tross.

Festivalil toimub ka animatsiooni töötuba, mida juhib Jan Berg. Festivali programmijuhid on Hannes Paldrok ja Jürgen Joa.

Vaata lähemalt: www.performance.ee/fideofestival