Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / PÖFFi peaauhinna sai Iisraeli ja Palestiina režissööride Ajami

PÖFFi peaauhinna sai Iisraeli ja Palestiina režissööride Ajami

Prindi see artikkel
4. detsember 2009

Kaader filmis Ajami. Foto: www.poff.ee

Kaader filmis Ajami. Foto: www.poff.ee

Pimedate Ööde Filmifestivali Grand Prix auhinna pälvis Iisraeli ja Palestiina režissööride koostöös valminud „Ajami”. Eesti linateostest hinnati kõrgelt filme Detsembrikuumus ning Disko ja tuumasõda.

„Ajami” režissöörid iisraellane Yaron Shani ja palestiinlane Scandar Copti toovad välja läbi jõulise, vägivaldse ja realistliku loo, kuidas riik, religioon ja poliitilised vaated on konflikti keerdudes pannud unustama olulisima – inimese enda.

EurAsia žürii esindaja filmiprodutsent Aleksander Rodniansky ütleb, et film pälvis auhinna oma unikaalsuse poolest. „See film räägib armastusest ja ühtlasi kirjeldab autoreid, toob välja nende inimlikkuse. Tegemist on igas mõttes unikaalse teosega,” ütles Aleksander Rodniansky reedel, 4. detsembril toimunud PÖFFi pressikonverentsil.

Filmiprodutsent Aleksander Rodniansky PÖFFi pressikonverentsil 4. detsembril.

Filmiprodutsent Aleksander Rodniansky PÖFFi pressikonverentsil 4. detsembril.

Parimaks režissööriks valiti Soome filmi „Kirjad isa Jaakobile” autor Klaus Häro ja parimaks näitlejaks David Dencik Taani filmist „Vennaskond”.

Festivali parim film pälvib 10.000 euro suuruse auhinnaraha.

Eesti filmidest hinnati kõrgelt Jaak Kilmi linateost „Disko ja tuumasõda”, mis sai rahvusvahelise filmiajakirjanike ühingu FIPRESCI žürii auhinna. Asko Kase film „Detsembrikuumus” pälvis Scottish Leaderi Eesti Filmi žürii auhinna. Äramainimist leidis ka Andrus Tuisu „Pangarööv”.

Auhindade kätteandmise pidulik lõputseremoonia toimub Nokia kontserdimajas PÖFFi lõpugalal.