Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Jõululaat toob kingikotti hingega meisterdatud kingitused

Jõululaat toob kingikotti hingega meisterdatud kingitused

Prindi see artikkel
5. detsember 2009

baltika051209Laupäeval, 5. detsembril avab Baltika Kvartalis (Tallinn, Veerenni 24) uksed jõululaat, kus jõuab müügile hingega meisterdatud looming. Jõululaat kannab heategevuse sõnumit – noored, eakad ja erivajadustega inimesed saavad võimaluse oma loomingut tutvustada ning teenida käsitööesemete müügist reaalset tulu. Lisaks üllatab jõululaat põnevate temaatiliste nädalavahetustega.

„Paljud meist teavad omast käest, kui raske on kaubanduskeskustest ja masstoodete seast leida jõulukingiks midagi armsat ja ainulaadset. Midagi, mis on hingega meisterdatud, millel oleks oma lugu, nagu ühel jõulukingil olla võiks. Baltika Kvartali Jõululaada eesmärk on tuua müügile loominguliste noorte ning toredate memmede-taatide meisterdatud käsitööesemed, mis sobivad imehästi jõuluvana kingikotti,” ütles Baltika Kvartali Jõululaada vabatahtlik koordinaator Lilian Saage. „Laadaletile jõuavad näiteks maalid, pildiraamid, ehted, sukad-sokid-kindad-mütsid, sussid, saviesemed ning mänguasjad.”

„Jõululaat on üks suur ühine ettevõtmine, kuhu annavad oma panuse nii vabatahtlikud, koolinoored kui erinevate organisatsioonide ja liitude esindajad,” lisas Lilian Saage. „Jõuluturult võib teiste seas leida loomingut järgmiste organisatsioonide esindajatelt: Villa Benita, Ida-Tallinna Keskhaigla Hooldusravikliinik, Kursana Pansionaat, Hoolekandeteenused, Vanurite Eneseabi Nõustamisühing, MTÜ Iseseisev Elu, Tallinna Kristiine Sotsiaalkeskus, Elva eakate päevakeskus, Keila Sotsiaalkeskuse Päevakeskus, Maarja Küla, Juks Tallinna Puuetega Noorte Keskus, Merimetsa Tugikeskus, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tartu Kõrgem Kunstikool, Mainori Kõrgkool, Nissi Põhikool.”

„Baltika jaoks on jõululaat eeskätt heategevusprojekt – meie eesmärk on anda noortele, eakatele ja erivajadustega inimestele võimalus Baltika Kvartali jõululaadal tutvustada oma loomingut ning teenida toodete müügist reaalset tulu. Kogu toodete müügitulu saavad käsitööesemete autorid endale,” ütles Baltika Kvartali jaekaubanduse juht Sven Ohlau. „Lisaks on jõululaat Baltika jaoks pilootprojekt, testimaks huviliste ja ostjate vastuvõttu. Osalejate, laadakülastajate ja ostjate positiivse tagaside korral jätkab Baltika samalaadset koostööd noorte, eakate ja erivajadustega inimestega ka tulevikus.”

„Mul on südamest hea meel, et Baltika eestvedamisel saame koos viia ellu algatuse, mille tulemusel saab eakate ja erivajadustega inimeste loome väljundi. See on uus ja teedrajav suund nii Eestis kui meie lähipiirkonnas,” ütles Jõululaada üks algatajatest, eakatekodu Villa Benita juhatuse esimees Siret Liivamägi. „Hooldusravihaigla ja eakatekodu inimestele annab ettevõtmine täiendava (elu)motivatsiooni – teadmise, et oled vajalik, oled olemas. Jõululaadal osalemine tekitab palju positiivseid emotsioone ning toodete müügist saadav reaalne tulu on suureks abiks igaühele. Idee on kohe esimesest päevast saanud osalevate ettevõtete poolt äärmiselt sooja vastuvõtu ning sellele on sisse kodeeritud pikk ja üllas tulevik.”

BALTIKA KVARTALI JÕULULAAT

MOETÄNAVA JÕULULETT

5.-23. detsember

E-R 10-19, L 10-17, P 11-16

Kingitusteks saab osta koolinoorte, eakate ning erivajadustega inimeste hingega meisterdatud ainulaadset loomingut. Avatud on ka kingituste pakkelett. Mugavaks äraolemiseks saab oma väliriided jätta garderoobi.

PEREPÄEV

5. detsember kell 10-17

Lapsi ja peresid lõbustavad Piip ja Tuut, mängimisele ja müügile tulevad põnevad mängud ning igaüks saab meisterdada oma fotoga toredaid kingitusi.
Kell 16 korraldavad Piip ja Tuut kaasahaarava etenduse Moelaval. Täpsem info ja piletid etendusele Moetänava kassast!

LOOMEPÄEV

12. detsember kell 10-17

Oma tooteid tutvustavad ja müüvad Loomeinkubaatori loomingulised asukad. Lettidele jõuab muu hulgas nii keraamika kui ehtekunst.

KINGID KOTTI

18.-20.detsember R 10-19, L 10-17, P 11-16

Müügile jõuab eriti suur kogus vahvaid ja unikaalseid kingitusi!

Allikas: korraldajate 04.12.2009 pressiteade