Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Eestimaa Rohelised ja Rahvaliit arutasid koostööd

Eestimaa Rohelised ja Rahvaliit arutasid koostööd

Prindi see artikkel
9. detsember 2009

ValdurLahtveeKolmapäeval, 9. detsembril kohtunud Erakond Eestimaa Rohelised ja Eestimaa Rahvaliidu (ERL) töörühmad tõdesid ühisosa senisest suuremaks koostööks. Mõlemad erakonnad peavad vajalikuks reformida senist maksusüsteemi, käsitleda majandus-, sotsiaal- ja keskkonnaregulatsioone tervikuna ning astuda aktiivseid samme Eesti poliitika demokratiseerimiseks.

„Nii nagu liikide mitmekesisusel looduses on oluline roll ökosüsteemi tasakaalu säilitamisel, on ka mitmekesisuse hoidmine ja kasvatamine poliitmaastikul tagatiseks Eesti Vabariigi jätkuvusele ning selle tarbeks vajame kõigi erakondade vahelist koostööd,“ ütles Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni esimees Valdur Lahtvee (fotol).

„Peame mõlemad väga oluliseks rahvaalgatuste senisest suuremat arvestamist otsustusprotsessides, samuti kodanikuühenduste kaasamist ja vabatahtlike töö väärtustamist ühiskonnas,“ ütles Rahvaliidu aseesimees Anto Liivat. „Oleme mõlemad vastu ka kallitele aga pealiskaudsetele valimiskampaaniatele, mis viivad lõpuks valikuvabaduse vähenemiseni ja valija võõrandumiseni,“ lisas Liivat.

Nii Rahvaliit kui ka Eestimaa Rohelised vaatavad poliitikat ning omavahelist koostööd pika perspektiiviga, saavutamaks olukorda, kus ühiskond oleks hoolivam nii inimeste kui keskkonna suhtes.

Allikas: Erakonna Eestimaa Rohelised 09.12.2009 pressiteade