Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Koolilapsed läkitasid sõduritele jõulusoove

Koolilapsed läkitasid sõduritele jõulusoove

Prindi see artikkel
10. detsember 2009

Põhikooli õpilased joonistasid ühtekokku ligi 150 jõulukaarti

Põhikooli õpilased joonistasid ühtekokku ligi 150 jõulukaarti

Täna läksid Afganistanis teenivate sõdurite poole teele Kadrioru Saksa gümnaasiumi põhikooli laste joonistatud jõulukaardid ja –soovid.

„Tere sõdurid! Ma loodan et teil läheb hästi seal Afganistanis. Seal vist lund ei saja, aga siin küll sajab ja täitsa vahva! Loodan, et teile sinna ka jõuluvana tuleb ja palju kinke toob! Häid jõule teile, karmid kutid! Olge tublid!” oli kirjutatud üheksanda klassi õpilase poolt.

„Meie lapsed on kodu ja ühiskonna peegel, ja et see peegelpilt moondunud ei oleks, on vaja neile tutvustada ka erinevaid ameteid. Kaitseväelased tulid meile sügisel appi ja näitasid kui palju vaeva peab tegelikult nägema, et olla hea sõdur,” ütles Kadrioru Saksa gümnaasiumi 8A klassi juhataja Maie Itse. „Need jõulukaardid on meie laste tänu rasket tööd tegevatele kaitseväelastele nii ühe ilusa päeva eest sügisel kui ka nende panuse eest meie riigikaitsesse.”

1. Jalaväebrigaad viis oktoobris Kadrioru Saksa gümnaasiumi ligi 250 õpilasele läbi matkapäeva koos jalgsimatkaga Klooga sõjaväelinnakusse, sõduri igapäevaelu tutvustamisega Kalevi jalaväepataljoni ja Scoutspataljoni kaitseväelaste poolt ja sõdurivarustuse proovimisega.

„Lapsed soovivad, et sellisest matkapäevast saaks iga-aastane traditsioon, ” ütles Maie Itse.

Põhikooli õpilased joonistasid ühtekokku ligi 150 jõulukaarti, mis koos jõulusoovidega saadeti hetkel Afganistanis teenivale Eesti kontingendile. Varasemalt on Iraaki ja Afganistani kaarte läkitanud nii Kanada lapsed, kui ka Gustav Adolfi gümnaasiumi ja Aegviidu põhikooli õpilased.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 10.12.2009 pressiteade

KV101209B