Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Pärnu lastekodulapsed korraldasid Kaitseministeeriumis jõululaada

Pärnu lastekodulapsed korraldasid Kaitseministeeriumis jõululaada

Prindi see artikkel
10. detsember 2009

KMJoululaatKaitseministeeriumis toimus täna heategevuslik jõululaat, kus Pärnu lastekodu lapsed müüsid 9000 krooni eest omavalmistatud käsitöötooteid.

Lisaks savist kaussidele ja kruusidele müüdi laadal ka isevalmistatud ehteid ja piparkooke. Kokku müüdi laadal meeneid 9000 krooni eest, millest pool läheb lastekodu lastele taskurahaks, teine pool aga lastekodus asuva savitöökoja arendamiseks.

Pärnu lastekodu õppealajuhataja Priidu Leoki sõnul möödus laat suurepäraselt ning huvi laste poolt valmistatud ilusate esemeta vastu oli väga suur. „Paljudel Kaitseministeeriumi töötajatel oli võimalus teha ilus kingitus mõnele lähedasele inimesele ning samas toetada ka lastekodulapsi,“ ütles Leok.

Kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras ütles, et raskel ajal tuleb kokku hoida ja toetada neid, kes abi kõige rohkem vajavad. „Kaitseministeerium on Pärnu lastekodu viimase aasta jooksul toetanud erinevate üritustega ning loodan, et tänane jõululaat kujuneb iga-aastaseks traditsiooniks,“ ütles kantsler Terras.

Kaitseministeerium toetab Pärnu lastekodu lapsi ühiste üritustega alates möödunud aasta lõpust. Nii näiteks on koos korraldatud jõuluaktus ja talvepäevad, samuti on lapsed ministeeriumi toel külastanud kaitseväe suurõppust Kevadtorm ja Vabadussõja võidusamba avamispidustusi.

Allikas: Kaitseministeeriumi 10.12.2009 pressiteade