Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Parim Noorteprojekt 2009 tegeleb noorte ülekaalulisusega

Parim Noorteprojekt 2009 tegeleb noorte ülekaalulisusega

Prindi see artikkel
10. detsember 2009

ENLlogoEesti Noorteühenduste Liit (ENL) valis eile Tallinna Tudengimajas toimunud jõulupeol traditsiooniliselt Parima Noorteprojekti. Parima Noorteprojekti žüriiks on noorteühendused, kes otsustasid preemia anda Eesti Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristliku Ühingu projektile “Perekeskne lapse ülekaalulisuse mõjutamine”.

Projekti eesmärgiks oli vähendada ülekaalulisust 10-15aastaste laste seas, võimaldada lõimumist teiste samaealiste noortega, propageerida ja viia praktikasse tervislikke eluviise noorte seas. Lisaks füüsilistele treeningutele pakuti projektis osalejatele ka psühholoogilist nõustamist nii koos vanematega kui ka iseseisvalt.

Esmakordselt valiti parimat noorteprojekti ka maakondlike noortekogude hulgas ning parimaks kuulutati Pärnumaa Noorte Liidu õpilasvahetuste projekt. Projekti raames on neli aastat järjest saadetud 9. klassi õpilased õppima üheks koolipäevaks teise gümnaasiumi 10. klassi. Projektiga antakse noortele võimalus otsuseid langetada mitte koolide pingeridade põhjal, vaid kogemustele ja tähelepanekutele tuginedes. Noored said võimaluse tutvuda erinevate gümnaasiumide plusside ja miinustega, erinevate kallakutega, valikainetega, kooli traditsioonidega, üldise õhkkonnaga ja reaalselt koolis toimuvaga. Projekti korraldavad õpilased õpilastele sooviga luua sarnane õpilasvahetuste traditsioon üle Eesti.

Parima Noorteprojekti valimise eesmärk on julgustada noorteühendusi korraldama projekte, mis oleksid suunatud laiemale avalikkusele. Konkursiga soovib ENL väärtustada aktiivset osalust, soodustada kogemuste vahetamist ning leida uusi innovaatilisi ideid. ENL on parimat noorteprojekti valinud juba alates liidu algusaegadest.

Parimat Noorteprojekti 2009 toetasid Kanal 2, Sukeldumine OÜ, Kuutsemäe Puhkekeskus, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Rahvusringhääling, seiklusfirma 360 Kraadi.

Allikas: Eesti Noorteühenduste Liidu 10.12.2009 pressiteade