Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Reformierakond peab üldkogu

Reformierakond peab üldkogu

Prindi see artikkel
12. detsember 2009

AndrusAnsipTäna, 12. detsembril toimub Tallinnas Estonia kontserdisaalis Reformierakonna üldkogu.

Üldkogu valib kaheks aastaks erakonna esimehe ja juhatuse ning teeb kokkuvõtteid Reformierakonna 15 aastast. Ülevaate poliitilisest olukorrast teeb erakonna esimees, peaminister Andrus Ansip (fotol) ning kohalike valimiste tulemustest räägib peasekretär Kristen Michal.

Ainsana on esimehe kandidaadiks esitatud erakonna praegune juht Andrus Ansip, kelle jätkamisele on toetust avaldanud paljud piirkonnad.

Ansipi kandidatuuri on üles seadnud Põlvamaa, Viljandimaa, Jõgevamaa, Valgamaa, Harju maakonna ja Tartu piirkonna juhatus, Riigikogu fraktsioon ja Noortekogu esindajad.

Reformierakonna 14-liikmelisse juhatusse on piirkonnad ja liikmed esitanud peaministri büroo juhataja Arto Aasa, Viljandi linnapea Kalle Jentsi, kultuuriminister Laine Jänese, Tartu linnapea Urmas Kruuse, rahandusminister Jürgen Ligi, justiitsminister Rein Langi, europarlamendi saadiku Kristiina Ojulandi, välisminister Urmas Paeti, Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse, sotsiaalminister Hanno Pevkuri, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, riigikogulased Tõnis Kõivu, Lauri Luige, Tatjana Muravjova, Leino Mägi, Kalle Pallingu, Taavi Rõivase, Tallinna linnavolikogu fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere, Haapsalu linnapea Urmas Suklese, ettevõtjad Meelis Mälbergi ja Andrus Soopalu ning põllumajandustootja Aivar Rosenbergi.

Reformierakond, mille eelkäijaks on Eesti Liberaaldemokraatlik Partei, asutati 13. novembril 1994. aastal. Reformierakonnast on tänaseks välja kasvanud üle 7000 liikmega Eesti juhtiv parempoolne liberaalpoliitiline jõud, mis on läbi aastate kandnud Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust.

Allikas: Reformierakonna 24.11.2009 pressiteade