Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Alustavate ettevõtete looming jõuab inkubaatorist rahva sekka

Alustavate ettevõtete looming jõuab inkubaatorist rahva sekka

Prindi see artikkel
12. detsember 2009

BaltikaJoululettLaupäeval, 12. detsembril toimub Baltika Kvartali (Tallinn, Veerenni 24) Moetänaval Loomepäev, mis toob müügilettidele nii Loomeinkubaatori alustavate ettevõtete kui koolinoorte, eakate ja erivajadustega inimeste loomingu. Paljude loominguliste kingituste valmimist saab jälgida kohapeal ning muidugi ka ise näpud külge lüüa!

„Loomepäev on suurepärane võimalus anda Loomeinkubaatori alustavatele ja andekatele ettevõtetele võimalus tutvustada ja müüa oma juba valmis esemeid ning meisterdada koos huvilistega uusi asju,“ ütles Baltika Kvartalis asuva Loomeinkubaatori juhataja Ele-Mall Vainomäe. „Igaüks saab proovida, milline kodukaunistus on võimalik meisterdada vanast riidepuust või pappkastist – meie poolt on olemas nii materjalid kui kavalad ideed ja näpunäited.“

Loomepäeval jõuavad muu hulgas müügile keraamilised esemed, puidust mänguasjad, riidest nukud ja lapitekid, tekstiilkotid, etnilised suveniirid, klaasist autoriehted ning erinevad disainitud koduaksessuaarid. Kohapeal saab leiutada, mida meisterdada kodukaunistuseks näiteks vanast riidepuust või muudest seisma jäänud esemetest.

Loomepäeval müügil olevad esemed sobivad nii endale kui jõulukingituseks – erinevalt masstoodetest on tegemist kodumaise unikaalse ja hingega meisterdatud loominguga, ükskõik, kas valituks osutub memme-taadi meisterdatud sokk ja puidust kudumisvarras või alustava ettevõtte innovatiivne koduaksessuaar.

„Paljud meist teavad omast käest, kui raske on kaubanduskeskustest ja masstoodete seast leida jõulukingiks midagi armsat ja ainulaadset. Midagi, mis on hingega meisterdatud, millel oleks oma lugu, nagu ühel jõulukingil olla võiks. Baltika Kvartali Jõululaada eesmärk on tuua müügile loominguliste noorte ning toredate memmede-taatide meisterdatud käsitööesemed, mis sobivad imehästi jõuluvana kingikotti,“ ütles Baltika Kvartali Jõululaada vabatahtlik koordinaator Lilian Saage.

„Baltika jaoks on jõululaat eeskätt heategevusprojekt – meie eesmärk on anda noortele, eakatele ja erivajadustega inimestele võimalus Baltika Kvartali jõululaadal tutvustada oma loomingut ning teenida toodete müügist reaalset tulu. Kogu toodete müügitulu saavad esemete autorid endale,“ ütles Baltika Kvartali jaekaubanduse juht Sven Ohlau. „Lisaks on jõululaat Baltika jaoks pilootprojekt, testimaks huviliste ja ostjate vastuvõttu. Osalejate, laadakülastajate ja ostjate positiivse tagaside korral jätkab Baltika samalaadset koostööd noorte, eakate ja erivajadustega inimestega ka tulevikus.“

BALTIKA KVARTALI JÕULULAAT

MOETÄNAVA JÕULULETT

5.-23. detsember

E-R 10-19, L 10-17, P 11-16

Kingitusteks saab osta koolinoorte, eakate ning erivajadustega inimeste hingega meisterdatud ainulaadset loomingut. Avatud on ka kingituste pakkelett.

LOOMEPÄEV

12. detsember kell 10-17

Oma tooteid tutvustavad ja müüvad Loomeinkubaatori ettevõtted. Lettidele jõuab muu hulgas keraamika, klaasist autoriehted, etnilised suveniirid, tekstiilkotid, puidust mänguasjad ning erinevad koduaksessuaarid.

KINGID KOTTI

18. -20. detsember R 10-19, L 10-17, P 11-16

Müügile jõuab eriti suur kogus vahvaid ja unikaalseid kingitusi!

Jõululaadal saab ostude eest tasuda ainult sularahas.

Avatud jõulupuhvet ja garderoob.

Hoovi peal jõulukuuskede müük ning suitsukalatooted Kalataksost.

Allikas: Baltika 10.12.2009 pressiteade