Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Tallinna Ülikool avalikustas Loomemaja arhitektuurivõistluse võitjate nimed

Tallinna Ülikool avalikustas Loomemaja arhitektuurivõistluse võitjate nimed

Prindi see artikkel
16. detsember 2009

I koht - võistlustöö "Küpsis"

I koht - võistlustöö "Küpsis"

Täna, 16. detsembril avalikustati Tallinna Ülikooli Loomemaja ja ülikoolilinnaku sisehoovi kavandamiseks korraldatud arhitektuurivõistluse pidulikul konkursi lõpuüritusel võitjate nimed. I koha pälvis Salto ab OÜ võistlustöö „Küpsis“ (autorid Ralf Lõoke, Karli Luik ja Maarja Kask), II koha Luhse ja Tuhal OÜ võistlustöö „Camera Obscura“ (autorid Ra Luhse, Tanel Tuhal ja Tanel Teder) ning III koha Arhitektuuriagentuur OÜ töö „2oktoober“ (autorid Toomas Tammis, Tarmo Teedumäe ja Paco Ernest Ulman). Lisaks anti välja konkursi ergutusauhind, mille võitis Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ tööga „Shining“ (autorid Andres Siim, Kristel Ausing, kaastöö Lauri Vaimelilt).

Konkursile laekus 32 ideelahendust, žürii hinnangul oli tegemist õnnestunud ning kõrgetasemelise arhitektuurivõistlusega. Žürii hindas eelkõige hoonete terviklahendusi ning nende võimet luua enda ümber ülikoolilinnakule kohane ruum. Lisaks neljale võidutööle tõi žürii esile veel kolm tööd: „Apres Montage“, „Kellavärk“ ja „8 ½“.

Võidutöö puhul märkis žürii, et hoone lahendus on selge, lihtne, ratsionaalne ning suure potentsiaaliga. Hoone välisilme sekundeerib kvartali hoonestusele ning ei soleeri liialt, moodustades sisehoovi lahendusega ühtse terviku. Üldises plaanis näitab võistlustöö autorite professionaalset võimekust ning lubab žüriil oletada, et edasise projekteerimisega ning koostöös ülikooli ettepanekutega saab lahendusest kõigi ootustele vastav hoone projekt.

Narva mnt 25/27/29 ehitava Loomemaja eesmärgiks on luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline kompetentsikeskus loovalade õpetamiseks ja arendamiseks. Plaanis on lammutada praegune töökodade hoone ja rajada selle asemele õppehoone, mille peamiseks kasutajaks saab olema Balti Filmi- ja Meediakool (BFM). Ülikoolilinnaku sisehoovi kahetasandiliseks muutmise eesmärgiks on luua maa-alune autode parkla ja osaliselt tõstetud jalakäijate tasand selle peal. Üliõpilaste rekreatsioonialana töötavast sisehoovist kujuneb ülikoolilinnaku süda, mis muutub avatud linnaruumi osaks.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli arendusjuht Martin Aadamsoo: „Balti Filmi- ja Meediakool on seni tegutsenud vaid rendipindadel. Uue maja ehitus loob filmikoolile täiesti uued arenguperspektiivid ja seda ka rahvusvaheliselt. Uus hoone avab end teadlikult linnarahvale, tahame siin näidata regulaarset filmiprogrammi ja teha suviti välikino. BFMist saab maja valmimisel Läänemerepiirkonna kaasaegseima keskkonnaga filmi- ja meediakool.“

Loomemaja valmib 2011. aastal, kui Tallinn kannab kultuuripealinna nimetust.

Infot konkursi detailide kohta saab konkursi kodulehelt www.tlu.ee/arhitektuurivoistlus

Allikas: Tallinna Ülikooli 16.12.2009 pressiteade