Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Arhitektuurikeskuse välkloengus kõneldakse arhitektuurist ja mälestustest

Arhitektuurikeskuse välkloengus kõneldakse arhitektuurist ja mälestustest

Prindi see artikkel
17. detsember 2009

Kunstiakadeemia kavandatav hoone (avaldatud: www.artun.ee)

Kunstiakadeemia kavandatav hoone (avaldatud: www.artun.ee)

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub kõiki huvilisi hooaja viimasele välkloengule neljapäeval, 17. detsembril kell 18 Eesti Kunstiakadeemia aulas (Tallinn, Tartu mnt 1) teemal “Arhitektuur tulvil mälestusi”.

Välkloengu seekordne teema on ajendatud Eesti Kunstiakadeemia füüsilise uuenemise plaanidest, vana maja kadumisest ja uue loomisest.

Esinevad kunstnik Jaan Elken, režissöör Sulev Keedus, kirjanik Karl Martin Sinijärv, arhitekt Ain Padrik ja näitleja-lavastaja Hendrik Toompere. Moderaatoriks on arhitekt Margit Mutso.

Sombusel argipäeval läbi vana Ikarose uduse akna vilksatab hall, peaaegu märkamatu maja. Nukker vihmasadu ähmastab hoone piire, üksik kask maja ees hoiab kangekaelselt kinni oma viimastest leheräbalatest. Üks professor rääkis kunagi, et kase alt läheb läbi soojaveetrass, seepärast vaene puu ei tea, et tegelikult on juba hilissügis ja aeg lehed langetada. Autosaastast määrdunud akentest kumab vaevumärgatavat valgust, ilmselt nokitsevad üliõpilased viimaseid öid oma kursusetööde taga, käed värvised, liimised või savised.

Nii hall ja nukker on see maja võõrale, nii armas ja soe sellele, kes temaga kunagi ühte rütmi hinganud.

Margit Mutso

Välkloengute sari sai alguse 2008. aastal Arhitektuuriaasta raames eesmärgiga haarata avalikkust kaasa mõtlema ning rääkima meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku diskussiooni ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Kogu ürituse lõpetab sommeljee, tutvustades ja pakkudes degusteerimiseks erinevaid veine. Sarja modereerivad vaheldumisi arhitektid Margit Mutso ja Mattias Agabus. Kokku on toimunud 16 välkloengut, mis kõik on läinud täissaalidele.

Allikas: Eesti Arhitektuurikeskuse 15.12.2009 pressiteade