Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Täna selguvad 2009. aasta sportlased

Täna selguvad 2009. aasta sportlased

Prindi see artikkel
26. detsember 2009

Foto: www.team75plus.com

Gerd Kanter (foto: www.team75plus.com)

2009. aasta sportlased kuulutatakse välja 26. detsembril Nokia Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta Tähed 2009″. Spordiaasta piduliku lõpetamise otseülekanne algab Vikerraadios kell 19.30 ning Eesti Televisioonis kell 19.40. Galaõhtut juhivad Kärt Tomingas ja Veikko Täär.

2009. aasta sportlased, treener ja võistkond selguvad rahvaküsitluse, spordialaliitude ning spordiajakirjanike valikute liitmisel.

Eesti parimate sportlaste valimine sai alguse enam kui pool sajandit tagasi. Esimeseks aasta sportlaseks kuulutati 1955. aastal Johannes Kotkase ja Paul Kerese ees kuulitõukaja Feliks Pirts. Esimese naisena sai auväärse tiitli 1957. aastal ujuja Ulvi Voog.

Aasta võistkond valiti esmakordselt 1969. aastal. Parimaks osutus “Kalevi” korvpallimeeskond.

Edukaim aasta naissportlane on olnud Erika Salumäe, kes on tiitli pälvinud üheksal korral. Talle järgneb seitsme tiitliga Kristina Šmigun-Vähi. Meeste arvestuses on viis korda aasta sportlaseks valitud Jaan Talts ja Aavo Pikkuus, neile järgneb nelja tiitliga Andrus Veerpalu. Treeneritest on edukaim Mati Alaver, kes valitud aasta treeneriks neljal korral.

2008. aastal pälvisid Kristjani-auhinna Kaia Kanepi ning Gerd Kanter, aasta võistkonnaks pärjati Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson. Aasta treeneri trofee võitis Vesteinn Hafsteinsson.

Allikas: Eesti Olümpiakomitee 21.12.2009 pressiteade