Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Põhjala valguspärliks 2009 sai Metro Plaza fassaad

Põhjala valguspärliks 2009 sai Metro Plaza fassaad

Prindi see artikkel
6. jaanuar 2010

MetroPlaza3Tallinna linnaruumi ülesseatud arhitektuuri-, kujundus- ja talvevalgustuse hindamise alaline komisjon andis tiitli Põhjala valguspärl Tallinnas 2009 Metro Plaza fassaadi valgustuslahendusele.

Komisjon tunnistas 2009. aasta parimaks arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse objektiks Viru väljaku ja Mere puiestee nurgal asuva ärihoone Metro Plaza fassaadi valgustuslahenduse ning seda tunnustati tiitliga Põhjala valguspärl Tallinnas 2009.

Tiitlikonkursile laekus kokku kuus valgustuslahenduse ettepanekut, lisaks tiitlivõitjale veel Tallinki administratiivhoone, Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu, Rotermanni kvartalis asuvasse endisesse Laudsepa töökotta rajatud büroohoone ja kujundusvalgustuse objektidest Tallinna sadamas valgustatud kraana ja Rotermanni territooriumil asuva vabrikukorstna valgustuslahendused.

Komisjon tõstis esile ka Tallinki administratiivhoone ja Rotermanni kvartalis asuvasse endisesse Laudsepa töökotta rajatud büroohoone valgustuslahendusi.

Komisjoni esimehe abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on parima arhitektuurivalgustuslahendusega objekt, ärihoone Metro Plaza fassaadivalgustus välja ehitatud LED valgustite baasil ning ajaliselt ja erinevate värvikombinatsioonide varieerimise võimalustega valgustuslahendus. „Loodan, et konkurss julgustab ehitiste omanikke pimedal ajal oma hoonete välisilmet iluvalgustuse abil kauniks muutma,” ütles Boroditš ja kinnitas, et paremate arhitektuurivalgustuslahenduse tunnustamine jätkub ka järgmisel aastal.

2006. aastal hinnati parimateks kujundusvalgustuse objektideks Eesti Kunstimuuseumi peahoone KUMU ja rahvusooper ” Estonia” hoone, 2007. aastal nimetati parimaks Eesti Draamateatri hoone ning tunnustati Fahle maja ja Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea keskuse valgustuslahendust ja 2008. aastal nimetati parimateks Tallinna Tehnikaülikooli peahoone fassaadi ja Akadeemikute allee valgustuslahendus.

Allikas: Raepress, 06.01.2010