Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Vahistati Viru-Jaakobi koguduse kantseleis vargil käinud noorukid

Vahistati Viru-Jaakobi koguduse kantseleis vargil käinud noorukid

Prindi see artikkel
11. jaanuar 2010

Viru-Jaakobi kirik (foto: www.virumaa.info)

Viru-Jaakobi kirik (foto: www.virumaa.info)

7. jaanuaril pidasid Ida Prefektuuri Rakvere kriminaalteenistuse ametnikud kinni 16- ja 17-aastase nooruki, kes varastasid detsembri lõpus Viru-Jaagupi alevikust Viru-Jaakobi koguduse kantseleist seifi sularahaga, kirikuõpetaja ametiristi, armulauariistade kohvri koos seal sees olnud esemetega, fotoaparaadi ja muud vara. Reedel, 8. jaanuaril, võeti noorukid Viru Ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla.

Osa varastatust leiti neljapäeval ühe kahtlustatava elukohast ja tagastatakse kogudusele.

„Kahtlustatavate näol on tegemist juba pikemat aeg politseile tuttavate noorukitega, nende suhtes on menetluses mitu erinevat kuriteoepisoodi. Praegusel hetkel on alust neid seostada lisaks kiriku vara vargusele ka möödunud aasta novembri lõpus Viru-Jaagupis toimunud vargusega AS Eesti Post tööruumidest. Uurimise käigus on kindlaks tehtud, et ka mõni päev hiljem samas kohas toimunud vargus on poiste kätetöö. Mõlemad noorukid on varem kriminaalkorras karistatud varavastaste kuritegude eest. Need kuriteod, mille toime panemises poisse praegusel ajal kahtlustatakse, panid nad toime katseajal. Oli näha, et vabaduses viibides ei suuda poisid uute kuritegude sooritamisest hoiduda, seetõttu tuligi taotleda nende vahistamist,“ ütles prokuröri abi Silvi Pass.

„Viimasel ajal on sagenenud alaealiste poolt korduvalt toime pandud õigusrikkumised ja kui teised mõjutusvahendid ei aita käitumist parandada, siis tuleb kasutusele võtta äärmuslikud meetmed, mis on ka vahistamine,“ ütles Rakvere kriminaalteenistuse vanem Kalmer Pere.

Kriminaalasja menetlevad Ida Prefektuur ja Viru Ringkonnaprokuratuur.

Kuriteod, mille toimepanemises noorukeid kahtlustatakse:

Ajavahemikul 21.12.-22.12.2009 tungiti läbi akna Vinni vallas Viru-Jaagupi alevikus kirikusse, kust varastati seif koos 20 500 krooniga ja teisi esemeid.

30.11.2009 kella 23.04 ajal tungiti akna kaudu Viru-Jaagupis sidejaoskonda ja ära varastati maiustusi, toiduaineid ja mänguasju.

26.11.2009 öösel tungiti Viru-Jaagupi sidejaoskonna ruumidesse, kust varastati digibox, sigarette ja tulemasinaid.

Allikas: Viru Ringkonnaprokuratuuri 11.01.2010 pressiteade