Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Artises linastub uus Eesti film „Päeva lõpus”

Artises linastub uus Eesti film „Päeva lõpus”

Prindi see artikkel
11. jaanuar 2010

Kaader filmist "Päeva lõpus". Foto: Peeter Pilv

Kaader filmist "Päeva lõpus". Foto: Peeter Pilv

8.-14. jaanuaril linastuv„Päeva lõpus“ räägib inimsuhete draama kaudu maaelust ja on tehtud Rakvere teatri samanimelise etenduse põhjal. Linateose režissöör on Soome päritolu noor filmitegija Maiju Ingman.

Maiju Ingman ütleb, et tema jaoks on peamine tegelastega seotud sõnum. „Inimesel on väga vähe vaja, et õnnelik olla, aga ta saab sellest liiga hilja aru. Õnn on seal, kuhu sa viimasena vaatad,” rääkis Ingman Uus Eestile.

„Päeva lõpus” peategelane, võlgades kirjanik Peteri (Velvo Väli) põgeneb väikelinnast kodukülla, lootuses müüa vanaisa pärandatud mets ja alustada kõike uuesti. Paraku kuulub aga pärandus Peteri vennale Jakobile (Erik Ruus), kes pärast ärimaailmas läbipõlemist on end lapsepõlvekoju sisse seadnud ja ei taha midagi kuulda metsa müümisest.

Filmi süžee tugineb Urmas Lennuki samanimelisele etendusele. Tüki taustaks on maaelu hääbumise oht. Sellest kõnelevad peategelase kunagised koolikaaslased – fanaatiline maamees Hannes, igavene maailmaparandaja Tepo ja sügisest suletava väikekooli õpetaja Marta.

„Ma otsustasin, et ma lugu ei muuda ja püüan Lennuki lavastusele maksimaalselt filmilikud lahendused leida. Minu jaoks on etenduse taust väga oluline. Toetan maa- ja külaelu. Olen ise väikeste maakoolide poolt. Lapsed on suurtes linnakoolides nagu tehastes ja õpetajad ei pööra indiviidile tähelepanu,” lisas Ingman.

„Päeva lõpus” valmis Rakvere Teatri ja LineFilmi koostöös. Film kestab 110 minutit ja linastub 8.-14. jaanuaril kell 19.15 kinos Artis.

Vaata ka: www.linefilm.ee/paevalopus