Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Koolitulistamisega ähvardamine tõi šokivangistuse

Koolitulistamisega ähvardamine tõi šokivangistuse

Prindi see artikkel
12. jaanuar 2010

Foto: www.laansoo.ee

Foto: www.laansoo.ee

Tartu maakohus tunnistas eile avaliku korra raskes rikkumises süüdi 18aastase Janise, kes ähvardas eelmise aasta novembris Tartus koolitulistamisega.

Kohus karistas süüdistatavat kokkuleppemenetluse otsusega kolmeaastase vangistusega, millest kohe ärakandmisele kuulub üks kuu ja 18 päeva. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele juhul, kui Janis ei pane kahe aasta jooksul toime uut kuritegu ja täidab kontrollnõudeid.

Mõistetud šokivangistuse kandis varem kriminaalkorras karistamata Janis ära eelmise aasta 25. novembrist kuni eilseni eelvangistuses viibides. Eile vabastati süüdistatav pärast kohtuotsuse kuulutamist vahi alt ning algas talle määratud katseaeg, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhooldusametniku kontrollile.

Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss loodab, et süüdimõistetud noormees on oma õppetunni kätte saanud ning jätkab edasist elu seaduskuulekalt. „Šokivangistuse pikkuse määramisel sai arvestatud sellega, et eile vanglast vabanenud nooruk saab juba täna koolitööga jätkata. Vanglas veedetud jõulud ja uusaasta on samas veenev tõestus, et oma sõnade ja ähvarduste eest tuleb ka vastutada.“

Prokuröri sõnul on raske välja tuua ähvarduse postitamisel ühest motiivi. „Süüdistatav ei suutnud ka ise oma tegu selgelt põhjendada, küll sai ta lõpuks väga hästi aru, kui tõsiste tagajärgedeni see viis.“

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitatud süüdistuse kohaselt postitas Janis 24. novembril internetifoorumisse ähvarduse Tartu Kommertsgümnaasiumis toimuva koolitulistamise kohta. Ähvarduse tõttu kool järgmiseks päevaks suleti.

Kohtuotsus on vaidlustatav vaid kokkuleppemenetlust reguleerivate menetlusnormide rikkumise peale. Kohtumenetluse pooled saavad otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul.

Allikas: Tartu maakohtu 12.01.2010 pressiteade