Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Suusatipud stardivad Otepää radadele

Suusatipud stardivad Otepää radadele

Prindi see artikkel
16. jaanuar 2010

Justyna Kowalczyk (foto: www.rp.pl)

Justyna Kowalczyk (foto: www.rp.pl)

Nädalavahetusel stardivad Otepää suusaradadel toimuvatel Maailma Karikavõistluste murdmaasuusatamise Otepää etapil Eesti parimad kõrvuti teiste tippsõitjatega.

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise spordidirektor Raul Olle ennustab Otepääle ülipingelist võistlust. „Paljude juhtivate suusariikide koondiste Vancouveri taliolümpiamängude koosseis on veel lahtine ja Otepää MK etapp on üks viimaseid võimalusi end tõestada ja kvalifitseeruda,“ räägib Olle.

Eesti suusatajatest ootab ta huviga Andrus Veerpalu ja Jaak Mae sõidutulemusi, et võrrelda enne olümpiat nende vormi teiste klassikaspetsidega ning eraldistardis pakub põnevust Kristina Šmigun-Vähi sõit. „Julgen arvata, et meessprinteritel läheb Otepää MK-l oluliselt paremini, kui hooaja alguses,“ ennustab Olle.

Meeste arvestuses stardivad teiste seas nii kahekordne maailmameister ja olümpiavõitja Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Kaspar Kokk, Aivar Rehemaa kui Priit Narusk.

Eesti suusatajaid panevad proovile näiteks äsja Val Di Fiemmes võimutsenud ja Tour de Ski võitnud tšehh Lukas Bauer ja kahel korral Otepää etapil poodiumile jõudnud Anders Aukland Norrast.

Naistest pakuvad Kristina Šmigun-Vähile konkurentsi äsja Val Di Fiemmes lõppenud Tour de Ski kaks paremat, poolatar Justyna Kowalczyk ja sloveenlanna Petra Majdic. Starti asuvad teiste seas ka põhjanaabrite soomlaste esindajatena eelmisel aastal Otepääl nii klassikasõidu kui sprindi järel poodiumil seisnud Virpi Kuitunen ja Aino Kaisa Saarinen. Viimane neist hoiab ühtlasi ka MK üldarvestuses kolmandat kohta.

Laupäeval sõidetakse naiste 10km kui meeste 15km eraldistart klassikalises tehnikas, pühapäev on sprintide päralt. Publikule pakub lisaks suusatippude mõõduvõtmisele kaasaelamislusti ka reedest pühapäevani toimuv rahvusvaheline lumelauavõistlus „Otepää Big Air 2010“.

Viessmann FIS World Cup Cross Country Otepää etapp toimub 16.-17. jaanuaril.

Allikas: Eesti Suusaliidu 14.01.2010 pressiteade