Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Täna ilmub uus postmark – „EM iluuisutamises Tallinnas”

Täna ilmub uus postmark – „EM iluuisutamises Tallinnas”

Prindi see artikkel
19. jaanuar 2010

PostmarkUisutamiseEMTäna, 19. jaanuaril annab Eesti Post välja võistlustele pühendatud postmargi.

ISU Euroopa Meistrivõistlused Iluuisutamises 2010 toimuvad 19.–24. jaanuaril Tallinnas. Terve nädala vältel on Saku Suurhall lavaks Euroopa parimatele iluuisutajatele, kokku peetakse üheksa võistlust üksiksõidus, paarissõidus ja jäätantsus. Võistluste korraldajaks on Eesti Uisuliit, need viiakse läbi Rahvusvahelise Uisuliidu egiidi all.

Eesti Uisuliit on asutatud 1910. aastal ja koordineerib iluuisutamise, kiiruisutamise ja short-tracki tegevust Eestis. Iluuisutamine on maailmas üks populaarsemaid ja vaadatumaid spordialasid. Esmakordselt on Eesti publikul võimalus tiitlivõistlustele kohapeal kaasa elada. Eesti on võistlustel esindatud kuueliikmelise võistkonnaga.

Euroopa Meistrivõistlused iluuisutamises on suurimad tiitlivõistlused, mis taasiseseisvunud Eestis korraldatud. Varem on Tallinnas toimunud 1922. aastal tõstmise MM-võistlused, 1938. aastal kreeka-rooma maadluse EM-võistlused ning 1980. aastal toimus Tallinnas Moskva olümpiamängude purjeregatt.

Postmark „EM iluuisutamises Tallinnas”, nominaalväärtusega 9.00, on trükitud trükikojas Vaba Maa. Margi tiraaž on 70.000, postmargi kujundas Jekaterina Vetrova.

Esimese päeva templi saab soetada kell 8.00–16.30 Tallinna postkontori filateelialetist, 17.00-19.00 Saku Suurhalli infoletist (sissepääs piletitega).

Allikas: Eesti Posti 18.01.2010 pressiteade