Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Eesti kirikulugu / Valmisid raamatud Tallinna kirikuist

Valmisid raamatud Tallinna kirikuist

Prindi see artikkel
19. jaanuar 2010

TallinnaVanalinnTäna, 19. jaanuaril kell 14 toimub Niguliste kirikus raamatute „Tallinna kirikud. Ajalugu ja restaureerimine” ning „Tallinn Churches. History and Restoration” esitlus.

Tallinnas on üle 50 hoone, millel on pühakoja funktsioon ja kus peetakse usutalitusi. Raamatusse on neist valitud 24 kirikut, mida kaitstakse ka riiklike kultuurimälestistena. Nende hulgas on kivi- ja puitkirikud, nii Tallinna vanalinna 14.-15. sajandi basiilikad kui ka 20. sajandi algul Tallinna äärelinnadesse püstitatud pühakojad, mille olemasolust ei tea paljud tallinlasedki.

Raamatus leidub pühakodade lühike ajalugu, ehituslugu ning fotod enne ja pärast restaureerimist, mille abil on jälgitavad viimasel kümnendil toimunud muutused hoonete välimuses ja interjööris. Neid muutusi on olnud päris palju, arvestades, et taasiseseisvunud Eesti sai pärandiks rea suletud või ilmalikuks kasutuseks ümber ehitatud pühakodasid. Raamat on mõeldud huvilistele ja Eestit külastavatele inimestele, kel soov tutvuda Tallinna väärtuslikemate kirikutega. Raamatus on ära toodud ka linnas orienteerumist hõlbustavad kaardid.

Raamatu koostajad on Eesti Ajaloomuuseumi teadur Olev Liivik ja Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik. Tekstid kirjutasid Olev Liivik ja Egle Tamm.

Allikas: Raepress, 18.01.2010