Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Revolutsioon hambaravis!

Revolutsioon hambaravis!

Prindi see artikkel
19. jaanuar 2010

Foto: www.dentistwv.com

Foto: www.dentistwv.com

Hea uudis kõigile, kes kardavad hambaarsti. Saksamaal leiutati uus ravimeetod, kus puurimise asemel töödeldakse kahjustunud hambakude keemiliselt.

Haige piirkond puhastatakse ja kaetakse geeliga, mis imbub valutult kahjustunud, poorsesse hambaemaili, kõvastub ja peatab kaariese edasise arengu.

Tänu uuele meetodile on nüüd hambaarstidel võimalus edukalt ravida muuhulgas ka nähtamatuks jäävaid ja ainult röntgeni abil avastatavaid haiguskoldeid kahe hamba vahel. Traditsiooniliste meetoditega ravimisel tuleks eemaldada suur hulk tervet hambakude.

Geeli saab kasutada ainult kaariese varajases staadiumis, kui kahjustus pole arenenud sügavamale 1/3 dentiini paksusest. Seega, kes käib regulaarselt hambakontrollis, võib nüüd puurimisest pääseda!

Preparaat leiutati Saksa firma DMG-Hamburg ning Charite ja Kieli ülikooli teadlaste koostöös. Uuringutega alustati 2000. aastal ja alates 2009. aasta aprillist on geel ICON-i nime all saksa arstidele kättesaadav. Poolehoiust uuele preparaadile annab tunnistust ka saksa hambaarstide poolt ICON-ile omistatud 2009. aasta innovatsiooniauhind.

Ainsaks piiranguks ICON-i laialdasele kasutuselevõtule võib kujuneda tema hind, kuna nt Saksamaal maksab ravi selle preparaadiga kuni 100 EUR/hammas ja haigekassa seda hetkel ei kompenseeri.

Käesolevast aastast on ICON kättesaadav ka eesti hambaarstidele. Sellega seoses toimuvad koolitused meie hambaarstidele:

21. jaanuaril kell 12 Tallinnas, Meremeeste haigla saalis aadressil Paldiski mnt 68,

22. jaanuaril kell 12 Tartus, kutsehariduskeskuse saalis aadressil Kopli 1,

23. jaanuaril kell 11 Kohtla-Järvel, lugemissaali konverentsikeskuses aadressil Tuuslari 22.

Koolitaja on materjali tootjafirma DMG-Hamburg usaldusarst dr Janusz Kalinowski. Koolitused toimuvad inglise keeles tõlkega.

Vaata www.drilling-no-thanks.co.uk

Allikas: AS Alfadent 19.01.2010 pressiteade