Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Karskusliit valis Aasta Tegijaks 2009 Hiiu Folgi

Karskusliit valis Aasta Tegijaks 2009 Hiiu Folgi

Prindi see artikkel
22. jaanuar 2010

Astrid Böning (foto: hiiumaa.ee)

Astrid Böning (foto: hiiumaa.ee)

Eesti Karskusliit valis Aasta Tegijaks 2009 pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk, mis on Eesti ainus suurem festival, kus alkoholi ei müüda.

“Otsustasime nimetada Hiiu Folgi Aasta Tegijaks 2009, kuna eeskuju, mida festivali korraldajad on alkoholivaba rahvaürituse kaudu andnud, on väga oluline,” selgitas Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann. “Hästi meeldiv on olnud ka jälgida, et meedia kajastuses on seostatud Hiiu Folgi alkoholivaba õhkkonda kultuuri ehedama ja puhtama nautimisega.”

Eesti Karskusliit annab Aasta Tegija tänukirja Hiiu Folgi peakorraldajale Astrid Böningule üle maikuus toimuval Karskusliidu aastakonverentsil, mille teema lähtub samuti Aasta Tegija valdkonnast ehk antud juhul alkoholivabade ürituste ja kohtade tähtsus ja roll alkoholi tarvitamise ja sellega seotud kahju vähendamisel.

Karskusliit nimetab kolmandat aastat Aasta Tegija, tõstes seeläbi esile inimese, organisatsiooni, ürituse, väljaande või teo, mis on möödunud aastal mõjutanud rahva tervist silmas pidavat alkoholipoliitikat ja propageerinud alkoholivaba ja tervislikku eluviisi.

Sel aastal oli nominentide seas ka aastaid alkoholitarvitamist monitooriv Eesti Konjunktuuriinstituut, alkoholiproblemaatikat käsitlevaid koosolekuid korraldanud Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus ning Tervise Arengu Instituudi sügisene meediakampaania.

Allikas: Karskusliidu 21.01.2010 pressiteade