Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / „Püha Tõnu kiusamine“ osaleb Rotterdami festivali võistlusprogrammis

„Püha Tõnu kiusamine“ osaleb Rotterdami festivali võistlusprogrammis

Prindi see artikkel
28. jaanuar 2010

PyhaTonuKiusamineVeiko Õunpuu mängufilmi „Püha Tõnu kiusamine“ Euroopa esilinastus toimub Rotterdami rahvusvahelise filmifestivali VPRO Tiger Award võistlusprogrammis.

Rotterdami rahvusvaheline filmifestival toimub 27. jaanuarist 7. veebruarini. „Püha Tõnu kiusamisel“ on Rotterdamis kokku neli linastust.

Rotterdami festival on üks mainekamaid art-house filmidele spetsiliseerunud festivale. Festivaliga paralleelselt toimub ka rahvusvaheline filmiturg Cinemart.

VPRO Tiigri auhinnale kandideerib viisteist filmi üle maailma, kõik filmid on rezhissööride debüütfilmid või teised täispikad filmid.

Rotterdami festivali lühifilmide programmis Spectrum näidatakse ka Balti Filmi ja Meediakooli tudengi Julia Kozireva lühifilmi „Ecologia“.

Eesti mängufilmidest on viimastel aastatel Rotterdamis näidatud Sulev Keeduse „Somnambuuli“, mis osales 2004. Aastal VPRO Tiger Award võistlusprogrammis, ning „Sügisballi“, mis oli kaks aastat tagasi debüütfilmide võistlusprogrammis „Sturm und Drang“.

“Püha Tõnu kiusamine“ räägib sellest, kuidas kinnise loomuga keskastmejuhil tuleb rinda hakata pistma üha kuhjuvate emotsionaalsete probleemidega, ning ta psüühika laguneb kätte ära nagu 81 aasta Ford Sierra. Tema mõõdukalt jõukasse ja rahulikku ellu sugeneb tavatu häda – moraaliprobleem. Kas on võimalik olla „hea inimene”? Mida see üleüldse tähendab? Ja kes sellest kasu saab?

Filmis mängivad Taavi Eelmaa, Ravshana Kurkova (RUS), Tiina Tauraite, Hendrik Toompere, Katariina Lauk, Denis Lavant (FRA), Rain Tolk ja paljud teised. Filmi stsenarist-režissöör on Veiko Õunpuu, produtsent Katrin Kissa ja operaator Mart Taniel.

2008. aastal anti Cannes’i filmifestivalil Veiko Õunpuule „Püha Tõnu kiusamise” stsenaariumi eest Euroopa Talendi preemia.

Vaata lisaks: www.filmfestivalrotterdam.com

Allikas: Eesti Filmi Sihtasutuse 28.01.2010 pressiteade