Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Kirikukalender / 31. jaanuar – püha Giovanni Bosco, preestri mälestuspäev

31. jaanuar – püha Giovanni Bosco, preestri mälestuspäev

Prindi see artikkel
31. jaanuar 2020

GiovanniBoscoPüha Giovanni Bosco sündis 16. augustil 1815 Becchis, Itaalias. Juba lapsena tundis ta kutsumust saada preestriks. Õppides seminaris oli ta õnneliku ja pühendunud elu eeskujuks.

1841. aastal ordineeriti ta preestriks.

Kogu elu pühendas Giovanni Bosco noorukite õpetamisele ja kasvatamisele. Saades preestriks, hakkas ta noortele korraldama kateheesikursusi. Peagi kogunes teda kuulama üle 400 noore. Tema kateheesikursusest kasvas välja kool vaestele ja raskestikasvatatavatele noorukitele. Neile anti haridus, õpetati ametit ning armastama Jeesust. Giovanni oli esimene, kes asutas ametikoole. Tema õpetamismeetod “mängi – õpi – palveta” töötas hästi 100 aastat tagasi ja töötab ka tänapäeval. Giovanni Bosco tugevuseks oli armastus noorte inimeste vastu ja nende probleemide mõistmine.

1859. aastal pani Püha Giovanni Bosco paavst Pius IX toetusel aluse Salesi Püha Franciscuse kongregatsioonile, mille eesmärgiks oli, nagu ka tänapäeval on, tegeleda noorte haridus-, kasvatus- ja misjonitööga. Tänapäeval on salesiaani vendi ja õdesid ligi 40.000.

Giovanni Bosco suri 31. jaanuaril 1888. aastal. 1934. aasta 1. aprillil kuulutas paavst Pius XI ta pühakuks.

Allikas: www.neitsimaarja.ee, mis viitab järgmistele allikatele: www.salesians.org, www.sdb.ph/sjb, www.newadvent.com